Založ si blog

Vojna proti Európe

.
Veľakrát sa stane, že premrháme príležitosť… tak, ako Židia, ktorí v Izraeli neustále čakajú na mesiáša a on tam pritom už dávno bol.
.
V USA veľmi rozhodne bojujú proti snahe niektorých firiem získať monopolné postavenie. Dve politické strany môžu mať monopol aj naďalej.
.
Do Európy prichádza v poslednom čase veľa migrantov… a migrifičov. 
.
_____________________
________________________
v parlamentnom bufete
,
FICO – „Penzistov mám veľmi rád… študenti cestujú zadarmo, niektoré súkromné podniky dostali milióny… a všetkým pracujúcim som daroval dobrý pocit, že to môžu zacálovať.“
,
KAŽIMÍR – „Budeme rozdávať, až kým nebude naša spoločná pokladnica prázdna. Potom si občania môžu posielať peniaze navzájom poštou.“
,
KALIŇÁK – „Najväčšiu žiadzu a drzosť z našich politikov má nepochybne suverén a frajer Matovič. Mohol by sa pokojne volať aj Mačovič.“
,
MATOVIČ – „Premiér je ako Jánošík… náš najväčší zbojník.“
,
PROCHÁZKA – „Politici zo všetkých opozičných strán sa naozaj veľmi snažia, ja nerobím vôbec nič, hrám mŕtveho chrobáka, ale aj tak mám stále najvyššie volebné preferencie. Na Slovensku to funguje tak, spomeňte si na Mečiara.“
,
VEDÚCI BUFETU – „Mne je teda naozaj šuma-fuk, že kto nám vládne, ak budeme mať 8%-ný rast hospodárstva, môže to byť aj sám Lucifer… alebo hoc aj Dzurinda!“
,
________________________
program na dnes
,
MANDOLÍNA KAPITÁNA CORELLIHO: Starý vojak z Gréckeho ostrova Kefalónia si už ani nebrnkne, mandolínu mu zabavila nemecká banka.
,
KROK DO TMY: Dokument. Na európsku pevninu vstúpila noha prvého afrického migranta.
,
ŽIVOT NA ÚTEKU: Seriál o bývalých úspešných podnikateľoch.
,
VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ: Hlavný hrdina hororu pán Jerguš Bryndza je z polovice Maďar.
,
HRDINA PROTI SVOJEJ VÔLI: Rado Procházka, predseda strany Sieť, sa ani veľmi nesnaží, napriek tomu veríme, že nás tu všetkých zachráni._155__king_kong__
,
PLANÉTA OPÍC: Gorila je už nerozlučne spojená s Bratislavou, určitou útechou môže byť iba to, že v Hong Kongu majú King Konga. Škaredé opice v thrilleri ovládli celú zemeguľu, svojich vyvolených však rozmaznávajú, na dlani nosia.
,
MADAGASKAR: Dokumentárny film o čiernych Slovákoch, potomkoch nášho Mórica Beňovského, ktorí teraz migrujú na Slovensko.
,

VRAŽDA V ORIENT EXPRESE: Posledná nádej Európy práve zomrela vo vlaku plnom migrantov.
,

DOMOV, SLADKÝ DOMOV: Tá naša krajinka všetkým sa zapáči – aj orol lieta si tuná na tryskáči.
,

CHITTY CHITTY BANG BANG: Predvolebná televízna debata. To je zase vzájomného osočovania a ohovárania „či ty – či oni“ a tiež rôzne „beng – bang“!
,155kingkong

KING KONG: Aj veľká americká Gorila drží niektorých ľudí pevne v hrsti.
,
ČIERNY KRÁSAVEC: Romantický film o migrantoch z Afriky.
,
NA ZÁPADE NIČ NOVÉHO: Reportáž. Nevieme prečo, ale v niektorých štátoch Európy majú stále vo zvyku lákať na svoje územie ľudí inej rasy, kultúry a vierovyznania.
,
GRAND HOTEL: Seriál o migrantoch z Afriky, ktorí si predstavovali Európu, ako luxusný hotel, ale skončia u nás v starej ubytovni.
,
ČIERNA MAČKA, BIELY KOCÚR: Slovenská verzia Rómea a Júlie po príchode afrických utečencov.

,
HOLLYWOOD TANCUJE A SPIEVA: Dokument o dávnych, pradávnych, šťastných, zlatých časoch, keď USA boli ešte hospodárskou, finančnou a kultúrnou veľmocou.
_155__keira_knightley_with_sword_by
,
PIRÁTI Z KARIBIKU: Podnikatelia zo Slovenska sa záhadne strácajú niekde v oblasti Bermudského trojuholníka. Podarí sa to už nášmu parlamentu alebo šumnej herečke Keire Knightley, vyriešiť radikálnym rezom?
,
KÝM SI SPAL: Strana Sieť je založená už viac ako rok, keby však nebolo poslanca Matoviča, o jej lídrovi Radovi Procházkovi by sme ani nechyrovali. Veľmi dojímavý film.
,
SPOMIENKY NA BUDÚCNOSŤ: Z televíznej diskusie vyplýva, že po mega-populistoch Mečiarovi, Dzurindovi a Ficovi logicky našim premiérom bude iste Igor Matovič.

,

Ctibor Filčík a Jela Lukešová vo filme Čisté ruky

Ctibor Filčík a Jela Lukešová vo filme Čisté ruky

________________________
galéria slávnych


Výborný Ctibor Filčík, napriek svojim nesporným kvalitám, bol viac divadelný a rozhlasový, ako filmový a televízny herec. V 60-tych rokoch minulého storočia spisovateľka Krista Bendová písala pre deti príbehy o Osmijankovi. Atrament na papieri zrejme ani nestihol zaschnúť a Ctibor Filčík ich hneď prečítal v rozhlase. Vždy som už pol hodinu pred začiatkom rozprávky na dobrú noc, sedel pripravený pri starom dedovom rádiu. To rádio bolo vtedy asi väčšie ako ja. Keď som počúval magnetizujúci hlas inteligentného herca Ctibora Filčíka, cítil som od samého blaha mravenčenie po celej hlave, ako keby mi niekto ískal vo vlasoch.

Gusto a Magda Husákovci

Gusto a Magda Husákovci

Filčíkovou životnou družkou, ako je známe, bola prvá manželka Gustáva Husáka, herečka z filmu „Vlčie diery“ Magda Lokvencová. V tom čase mala už dvoch potomkov. Počas bašovania Gusta Husáka sťaby tajomníka a prezidenta v časoch zúriacej normalizácie, zaviedli v krajine zvýšenie príspevkov na deti a tiež výhodné pôžičky mladomanželom. Mnohým rodinám to vtedy v biede zrejme pomohlo, lebo nasledoval taký malý československý „baby boom“. Ratolestiam narodením v tomto období sa medzi ľudom hovorí aj „Husákové deti“. Môj obľúbený herec Ctibor Filčík spolu so svojou životnou partnerkou Magdou Lokvencovou, vychovávali Husákove deti už o celých 20 rokov skôr.
,

__________________________________________________________
námet – Michal Jaščur, Drahoslav Mika, Mate Cvetko
_____________________
___________________________
_
v295__sex_v_meste_ v295__bugar_bela_——————————————————————————————v300radicovav300_bela_bugar
——————————————————————————————v294pociatekv294duray
——————————————————————————————
________________________________________________________
+ bonus
,
Zhruba pred 800 rokmi primigrovala do Európy lacná pracovná sila zo severnej Indie. Aj po stáročiach úporných snáh o integráciu (na našom území to bolo v najväčšej miere za panovania cisárovnej Márie Terézie) sú títo občania Európskej únie ešte stále vykorisťovaný a diskriminovaný…


Paš o paňori: „Pri vode stála, malá cigánka a mne sa páčila. Joj mamo, joj mamo, daj mi trochu vody, mamo, daj mi trochu vody, mamo, daj mi trochu vody. Stála sama pri vode a čakala na mňa.“ zdroj
.
video nemeckej televízie z 28. 8. 2015 – vojna proti európe

video českej televízie z r. 2008 – 
uloupené kosovo
,
____________________________________________
zdroj obr.  1        2        3        4        5      –

Na koni nocou, Leť pierko, Na lúčke, Na krídlach vetra, Nes ma rieka

28.02.2018

venovanie: посвящаю Анастасии Кузьминой, posvyashchayu Anastasii Kuz'minoy na koni si vyjdem nocou - Pjatnického zbor / выйду ночью в поле с конём - русский viac »

Ožeňte sa

11.10.2017

____ príklepy . ● Milá naša mladá generácia, v autobuse, prosím, uvoľni miesto starším... Veď nakoniec na svete aj tak vždy starí uvoľnia miesto mladým. . ● Páni majú radšej blondínky... viac »

Hlavne, že si rozumieme

02.09.2017

. [caption id="attachment_3208" align="aligncenter" width="555"] úprava: M. S.[/caption] . _______ . Na mikrofilme jasne vidíme, že na susednej Ukrajine vládne všade chaos. Časovaná bomba už onedlho viac »

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

pawel adamowicz, pohreb, útok

Desaťtisíce ľudí si v smútočnom sprievode uctili zavraždeného starostu

18.01.2019 20:14

Na jeho sobotňajšom pohrebe sa očakáva účasť predsedu Európskej rady Donalda Tuska.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 495925x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu