Sme dostatočne tolerantní?

ibi200

 
 Eurovoľbi, tie máme už dávno za sebou, je mi však trochu ľúto, že sa medzi poslancov v Bruseli nedostal aj Ibi Maiga. Bol bi to možno prví černoch v európskom parlamenťe, čo bi nás isťe hneď zviďiťeľňilo a potom bi nás, už asi nik neočierňoval, že ňie sme tolerantní k menšinám.
 
Prihľiadnuc samozrejme tiež k tomu, že Ibi je rovní chlap, zrelí človek a má správne názori, iste bi Slovensko reprezentoval rovnako dobre ako zvišních 12 europoslancov. Bola to teda ňepochibňe progresívna mišľienka od kresťansko – demokratickej strani ponúknuť kandidatúru moslimovi Ibrahimovi.
 
Môžeme preto predpokladať, že sa v jej radoch raz objaví aj ňejakí luterán alebo daj Bože a Allah aj občan Slovenska, maďarskej národnosťi. Veď od strany, ktorá nás vždi vie prekvapiť ňejakími reformami, to už akosi očakávame a mnohí ňeprajníci spochibňujú aj národnosť samotného predsedu SDKÚ.
 
Možno nakoňiec skončia v jej radoch aj poslanci národnej radi, ktorí sa odčleňiľi od Csákyho SMK. Možno umožňí pár politikom vimaňiť sa z maďarského politického geta a zoberie ich pod svoje krídla, niektorá iná strana, možno práve SNS. Popri Rómoch bi potom získavala hlasi aj medzi Maďarmi.
 


YouTube Direkt
 
………………………………………………………………………….
( P. S. Dobré správi o Ibim prichádzajú aj z afrického štátu a ostrova Madagaskar. Preskúmať to šiel spravodajca Toňo Zemplin. Akonáhľe budem mať ňejaké hodnoverné informácie, hňeď si ich zapíšem do blogu. )
 
predchádzajúci článok ………. nasledujúci

Dolná zem: Tisza – hladina stúpa

12.04.2026

Voľby v centre Karpatskej kotliny budú mať iste vplyv aj na okolité krajiny. Veď nikdy nemôžme dopredu vedieť čo nový líder vymyslí a čo bude na nás zase skúšať. Maďarsko je členom EÚ a Orbán sa snažil veci brzdiť a rozvracať. Získal si tým sympatie v Rusku aj v USA. Obe krajiny ho teraz v kampani podporujú. Keď som pozeral stretnutie Orbána a viceprezidenta Vancea [...]

Dlhou cestou

31.01.2026

Dlhou cestou je romanca skladateľa Borisa Fomina, slová napísal Konstantin Podrevskij. Nahrávka na platňu: Alexander Vertinskij 1926. Ruský emigranti v Paríži si Dlhou cestou pospevovali už o dva roky skôr. V prvej polovici dvadsiateho storočia bola pieseň zapísaná na platňu v podaní mnohých ďalších spevákov. Ruská zima je krutá. „Verchuška“ [...]

Slovania a hriechy Galadriel 

22.01.2026

Epická skladba „Bratia Slovania“ je inšpirovaná spoločným dedičstvom rôznych slovanských etník. Od Vltavy po Volgu, od Čierneho po Biele more, od Karpát po Ural. Každá sloha predstavuje inú skupinu Slovanov. Zvuk piesne je „trapový“. Pieseň má gotickú atmosféru, počujeme súčasný, húževnatý, elektronický folk. S dosť výrazným [...]

Sergej Lavrov

Lavrov: USA neberú naše záujmy do úvahy, Rusko musí byť rešpektované

24.04.2026 23:33

Ruský šéf diplomacie tvrdí, že USA ich vytláčajú zo všetkých svetových energetických trhov.

Britský veľvyslanec v Spojených štátoch Peter Mandelson

OLAF začal vyšetrovať prípad Mandelsona a jeho väzieb na Epsteina

24.04.2026 23:18

Mandelson v minulosti pôsobil ako veľvyslanec v USA a eurokomisár.

Netanjahu

Netanjahu priznal liečbu rakoviny prostaty

24.04.2026 23:11

Izraelský líder nešpecifikoval, kedy liečbu podstúpil.

Meta / Mark Zuckerberg /

„28 dní pekla“. Firma Zuckerberga vyhodí tisíce ľudí. Veľké prepúšťanie má paradox

24.04.2026 22:12

Interné fóra zaplavili príspevky plné strachu, čierneho humoru aj frustrácie.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 1149959x
Priemerná čítanosť článkov: 4167x

Autor blogu