Stretnutie pri plote :

sndc620 
ROĎINKA ÚŽASNÍCH
 
3 ďejstvo: STRETNUŤIE PRI ZÁHRADNOM PLOŤE 
vístup: na scéne sú tí najdôležiťejší členovia roďinki a suseďia z dolnej strani

 

ujo Robo: Keď najbližšie zrušíťe svoje pozvanie na mariáš suseďia, tak just príďem až po hranicu pozemku… a čo vám a novinárom, potom poviem … !!!

 

sused Záviš: Poviem vám to z mosta doprosta, prišiel som len do pol mosta. Sochu sa mi nepodarilo odhaliť, len akurát seba.

 

Marek: Stavaňie sôch má veľkú simbolickú hodnotu, každému na svete je hňeď všetko jasné aj bez slov.

 

Palko: Ale miesto pre sochi z jedného nášho balkóna, ktoré bi lepšie simbolizovalo prah tolerancie niektorích v mesťe sa už asi ťažko nájďe.

 

Janko: Aj mňa toto veru veľmi hnevá, policajtka na parkovisku ma ale vzrušila ešte viac.

 

bratanec Pál: Tu ma už všetci celkom dobre poznáťe. Chcel bi som preto svoje mišlienki a postrehi prezentovať na celej ulici a možno aj v americkom kongrese. 

 

sused Gordon: Naša informačná kampaň zákona o vašom jaziku bola naozaj dobre pripravená, aj keď tú o ekológii Dunaja asi neprekonala.

 

ujo Robo: Ale veď ešťe nie je všetkím dňom koniec, veď ešťe je skoro na vihodnoťeňie! To urobia až budúce generácie.

 
KONIEC 3. DEJSTVA
………………………………………………………………………………………………………
PRESTÁVKA
Celé predstaveňie ako aj kultúrni program v prestávke sňíma česká televízia:


YouTube Direkt
 
predchádzajúci článok ………. nasledujúci

Slovania a hriechy Galadriel 

22.01.2026

Epická skladba „Bratia Slovania“ je inšpirovaná spoločným dedičstvom rôznych slovanských etník. Od Vltavy po Volgu, od Čierneho po Biele more, od Karpát po Ural. Každá sloha predstavuje inú skupinu Slovanov. Zvuk piesne je „trapový“. Pieseň má gotickú atmosféru, počujeme súčasný, húževnatý, elektronický folk. S dosť výrazným [...]

Tichá pieseň, Ťažké je odísť, Anjel rána, Divoké kone, Sunny

26.12.2025

Iveta Bartošová (1966 – 2014) Narodila sa v Čechách, jej rodiča pochádzajú z východného Slovenska. (Možno práve z dediny Bartošovce, pri Bardejove.) Rodina v českom pohraničí, dostala veľký dom aj hospodárstvo. Na samote pri Frenštáte pod Radhoštěm. Malá Ivetka mala len jednu kamarátku – svoju sestru dvojičku. Potom už len ovečky a [...]

Anna German

08.05.2025

_____ aktuálne Je 8. máj. V Slovenskej republike máme štátny sviatok. Je deň pracovného pokoja, všetci oslavujú. „Юлия Ковальчук – Три танкиста“ Táto kompozícia vyjadruje zúfalstvo, stratu a skazu, ktoré zanechávajú v ľudských srdciach hlboké rany. Je hlasom duše, ktorá prosí o mier, o [...]

SR súd ŠTS Ondrejčák vražda pojednávanie BBX

Vy viete kto pichal, odkázal Puškárovi. Do vraždy Tupého chceli zatiahnuť mojich kamarátov, bolo to svinstvo, tvrdí Piťo

23.01.2026 13:02

V rámci súdneho procesu v kauze vraždy študenta na súd predviedla eskorta z výkonu trestu odsúdeného Juraja Ondrejčáka.

Medvedev

Z internetového trolla opäť skutočným politikom? Medvedev chce viesť volebnú kandidátku

23.01.2026 12:55

V uplynulých rokoch vystupoval skôr ako provokatér a hlasná trúba režimu.

Nemecko, tanker, Rusko, vojna na Ukrajine

Začala Európa konať? Po zásahu Francúzov v Stredozemí britské námorníctvo s NATO „poľovali“ na ruské lode

23.01.2026 12:43

Severoatlantická aliancia zintenzívňuje sledovanie ruských lodí.

Andrej Danko a Robert Fico

Neťahajte nás do pekla, odkázal Danko Ficovi a vyzval ho riešiť skutočné problémy

23.01.2026 12:36

Šéf SNS zároveň spochybnil zámer vlády uzavrieť zmluvu s Američanmi o stavbe nového bloku jadrovej elektrárne.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1123717x
Priemerná čítanosť článkov: 4101x

Autor blogu