Založ si blog

Máme najvtipnejšieho premiéra na svete

_____

PRÍKLEPY

 

– Ak si to pán predseda vlády Matovič zaslúži, viem ho aj pochváliť… Máme toho najvtipnejšieho premiéra na svete.

 

– Súčasná politická situácia, ale aj uplynulých 28 rokov, nás presvedčilo, že my si, jednoducho, sami vládnuť nevieme. Za čias Rakúsko-Uhorska nám vládli Rakúšania a Maďari. V Česko-Slovensku Česi. Nám sa to vtedy nepáčilo. Mohli by sme to teda ešte skúsiť spolu s Poliakmi alebo s Ukrajincami… Ako sa rozhodnete, milí kocúrkovčania, v referende? Chcete, aby sa náš budúci štát volal „Rzeczpospolita Polska-Słowacja“, alebo „Respublika Ukrajína-Slovaččina“? 

 

– Z peňazí, ktoré zaplatíme za diaľničné známky, ide 70% na výber mýtneho… To je iste ten najdlhší tunel na našich cestách.

 

– Pred mnohými storočiami prišli na naše územie ľudia pôvodom z Indie. Mnohí sa čudujú, prečo sa tu ešte neintegrovali. Prečo nerozmýšlajú tak ako my a prečo sa vždy nechovajú podľa štandardov v Európe. Vraj ak ich pomiešajú s majoritou, tak sa to určite naučia a zmenia sa ich gény na Slovanské. Nemecká kancelárka prilákala do našej kocúrkovskej únie už milióny Afričanov a tvrdí nám, že to bude v pohode. Pani Angela si asi myslí, že keď privezie do Európy z africkej savany pruhované zebry, stanú sa z nich postupne ťažné kone. Že keď zapriahne k nášmu Pejkovi zebru, začne ťahať voz. Možno si myslí, že ak sa spolu spária, vznikne z toho štajerák. Na samotnej zebre, samozrejme, nie je vôbec nič zlé ani škaredé. Možno sa mýlim, môj názor je, že zo zebry bude aj v desiatej generácii vždy len zebra. Najlepšie sa tej zebre stane, ak sa bude aj ďalej slobodne preháňať na pláňach Afriky… a nám tiež.

 

– Pán premiér Matovič k nám priniesol vakcínu s názvom „Sputnik“… a hneď potom z vlády vyletelo niekoľko ministrov. 

 

_____

PROGRAM NA DNES

 

KMEŇ ANDROMEDA: Pán premiér Matovič zabráni hroziacej pandémii. Sci-fi.

 

DUEL: Napínavá relácia, ktorú už rok sleduje celá krajina. Súťažiaci páni – Matovič a Sulík – po sebe neustále strieľajú. Guľky sa však od nich odrážajú do publika.

 

ŽIVÁ PANORÁMA: Kamera pomaly švenkuje po členoch našej vlády. Zo záberov však nie je jasné, či sú v popredí alebo stoja na horizonte.

 

SLOVANIA: Dokumentárny seriál. Naši predkovia žili podobne, ako my v súčasnosti. Oni boli zberači a lovci v lese, my v supermarkete.

 

ZLATÉ ČASY: Spomíname na totalitu, finančnú krízu, na našich premiérov aj prezidentov. Všetko je lepšie, ako Corona.

 

marián ferenc, zuzana smatanová a pejko – ako posledný


_____

Prečo chce pán premiér stále testovať voličov

22.03.2021

_____ KUSÉ SPRÁVY – Minister školstva zaviedol nové akademické tituly. Budú sa písať pred menom, aby sme hneď vedeli, s kým máme dočinenia. Skratka „Plag“, ako plagiátor, bude ozdobou všetkých absolventov, ktorí svoje záverečné práce skopírovali z internetu. Akademický titul „Klbs“ bude označovať tých, ktorí vyštudovali za klobásy. [...]

Tri životy Naste Kočetovej

25.02.2021

Anastasia Kočetova je ukrajinská speváčka. Narodila sa 13. apríla 1989 v Červonohrade v Ľvovskej oblasti (tesne pri hraniciach s Poľskom). Od detstva sa venovala spevu v detskom štúdiu. Vyštudovala tlmočníctvo (anglický jazyk) na Fakulte cudzích jazykov Národnej univerzity v Ľvove. Ako 14-ročná vyhrala festival „Červona Ruta“. Ako 17-ročná sa zúčastnila [...]

Slzy Marianne Faithfull

25.12.2020

Marianne Faithfull (29. decembra 1946) je anglická speváčka, skladateľka a herečka. Popularitu si získala v 60. rokoch vydaním svojho úspešného singlu As Tears Go By a stala sa jednou z popredných umelkýň počas britskej invázie v Spojených štátoch. Získala cenu World Arts Award za celoživotné dielo. Za „Príspevok k umeniu v priebehu 45-ročnej kariéry vrátane 18 [...]

KĽDR zariadenie jadrové plutónium MAAE

Arzenál jadrových zbraní deviatich mocností v minulom roku vzrástol

14.06.2021 07:48

Jadrové veľmoci aj v čase pandémie zvýšili výdavky na svoje arzenály o 1,4 miliardy dolárov.

covid3

ONLINE: Hypotéza, že koronavírus je z laboratória, zostáva otvorená

14.06.2021 06:00, aktualizované: 07:03

Svetová zdravotnícka oganizácia (WHO) chystá ďalšie vyšetrovanie, ktoré bude skúmať pôvod koronavírusu.

140416a-004

Bývalý šéf NATO: Keď Američania odchádzajú, postupujú zlí chlapci

14.06.2021 06:00

Ako vníma Rusko? Je Čína hrozbou? Aj o týchto otázkach hovoril pre Pravdu v exkluzívnom rozhovore bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen.

počasie, vychádzka, rúško, koronavírus, turistika

Nový týždeň, nové pravidlá. Kde treba respirátor a kde stačí rúško?

14.06.2021 05:45

Iba dva okresy sa podľa aktuálnej epidemiologickej situácie farbia dočervena. Šesť okresov je zelených, kde sa epidemiologická situácia už len monitoruje.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 244
Celková čítanosť: 721845x
Priemerná čítanosť článkov: 2958x

Autor blogu