Založ si blog

Máme najvtipnejšieho premiéra na svete

_____

PRÍKLEPY

 

– Ak si to pán predseda vlády Matovič zaslúži, viem ho aj pochváliť… Máme toho najvtipnejšieho premiéra na svete.

 

– Súčasná politická situácia, ale aj uplynulých 28 rokov, nás presvedčilo, že my si, jednoducho, sami vládnuť nevieme. Za čias Rakúsko-Uhorska nám vládli Rakúšania a Maďari. V Česko-Slovensku Česi. Nám sa to vtedy nepáčilo. Mohli by sme to teda ešte skúsiť spolu s Poliakmi alebo s Ukrajincami… Ako sa rozhodnete, milí kocúrkovčania, v referende? Chcete, aby sa náš budúci štát volal „Rzeczpospolita Polska-Słowacja“, alebo „Respublika Ukrajína-Slovaččina“? 

 

– Z peňazí, ktoré zaplatíme za diaľničné známky, ide 70% na výber mýtneho… To je iste ten najdlhší tunel na našich cestách.

 

– Pred mnohými storočiami prišli na naše územie ľudia pôvodom z Indie. Mnohí sa čudujú, prečo sa tu ešte neintegrovali. Prečo nerozmýšlajú tak ako my a prečo sa vždy nechovajú podľa štandardov v Európe. Vraj ak ich pomiešajú s majoritou, tak sa to určite naučia a zmenia sa ich gény na Slovanské. Nemecká kancelárka prilákala do našej kocúrkovskej únie už milióny Afričanov a tvrdí nám, že to bude v pohode. Pani Angela si asi myslí, že keď privezie do Európy z africkej savany pruhované zebry, stanú sa z nich postupne ťažné kone. Že keď zapriahne k nášmu Pejkovi zebru, začne ťahať voz. Možno si myslí, že ak sa spolu spária, vznikne z toho štajerák. Na samotnej zebre, samozrejme, nie je vôbec nič zlé ani škaredé. Možno sa mýlim, môj názor je, že zo zebry bude aj v desiatej generácii vždy len zebra. Najlepšie sa tej zebre stane, ak sa bude aj ďalej slobodne preháňať na pláňach Afriky… a nám tiež.

 

– Pán premiér Matovič k nám priniesol vakcínu s názvom „Sputnik“… a hneď potom z vlády vyletelo niekoľko ministrov. 

 

_____

PROGRAM NA DNES

 

KMEŇ ANDROMEDA: Pán premiér Matovič zabráni hroziacej pandémii. Sci-fi.

 

DUEL: Napínavá relácia, ktorú už rok sleduje celá krajina. Súťažiaci páni – Matovič a Sulík – po sebe neustále strieľajú. Guľky sa však od nich odrážajú do publika.

 

ŽIVÁ PANORÁMA: Kamera pomaly švenkuje po členoch našej vlády. Zo záberov však nie je jasné, či sú v popredí alebo stoja na horizonte.

 

SLOVANIA: Dokumentárny seriál. Naši predkovia žili podobne, ako my v súčasnosti. Oni boli zberači a lovci v lese, my v supermarkete.

 

ZLATÉ ČASY: Spomíname na totalitu, finančnú krízu, na našich premiérov aj prezidentov. Všetko je lepšie, ako Corona.

 

_____

GÉNIUS LOCI ODPOVEDÁ 

 

OTÁZKA: Prečo chce pán premiér stále testovať všetkých voličov na covid?

ODPOVEĎ: Pri odbere vzorky nám vlastne, zaškolený personál doťahuje mozgové závity.

 

OTÁZKA: Prečo ženy tak flákajú domáce práce, výchovu detí, pri sexe sa doslova ulievajú, nič sa im nepáči, všetko ofrflú… a nadávajú aj na hlavu rodiny?

ODPOVEĎ: Manželstvo berú ako zamestnanie, myslia si, že doma sú v robote… aj na šéfa sa patrí nadávať.

 

 

marián ferenc, zuzana smatanová a pejko – ako posledný


_____

Ako Lili Marleen. Naši Kozáci v Berlíne. Stojím nad priepasťou. Niekto sa zhora pozerá. Povedz kukučka. Objatie. Líza z Litvy. Frontový death metal. Mama povedali

08.05.2024

. Text piesne napísal na začiatku prvej svetovej vojny, spisovateľ a básnik Hans Leip. Bola to len báseň, ktorá nikoho nezaujala. Iba skladateľa Norberta Schultzea, o 20 rokov neskôr ju zhudobnil. Nemecká speváčka Lale Andersen pieseň hneď nahrala na platňu. Bol rok 1938 a singel mal veľký úspech. Každý vojak a slúžka sa v texte našli. Vznik tohto pochodového šansónu sa [...]

Patty Pravo – ak ťa stratím, P. P. Arnold – nastal ten čas

25.12.2023

patty pravo – ak ťa stratím, bábika zdroj obr. Na začiatku apríla 1948 sa v Taliansku narodilo dievčatko so zelenými očkami. Nicolettka Strambelli. Neviem prečo ale vyrastala u starých rodičov. V Benátkach. Počul som, že to vraj bola veľmi chudobná rodina. Zrejme tam bývali v nejakom starom, vlhkom dome. Na konzervatóriu Nicoletta 4 roky hrala na klavír a učila sa [...]

Vojdi do môjho srdca, Pola Raksa, Ukrajina má talent, Tmavá noc, Slot, Syn bolesti

08.05.2023

vojdi do môjho srdca Pred štyridsiatimi rokmi naša štátna televízia natáčala videoklipy (teraz už nie). Boli vysielané raz za týždeň v programe Triangel. Páčila sa mi hlavne Marcela Březinová. Tá pesnička je tiež veľmi pekná, objavná a moderná. OK Band – „Říkáš, že jsme si souzeni“ (1984) _____ moja láska Pola Raksa [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 266
Celková čítanosť: 997154x
Priemerná čítanosť článkov: 3749x

Autor blogu