Založ si blog

Máme najvtipnejšieho premiéra na svete

_____

PRÍKLEPY

 

– Ak si to pán predseda vlády Matovič zaslúži, viem ho aj pochváliť… Máme toho najvtipnejšieho premiéra na svete.

 

– Súčasná politická situácia, ale aj uplynulých 28 rokov, nás presvedčilo, že my si, jednoducho, sami vládnuť nevieme. Za čias Rakúsko-Uhorska nám vládli Rakúšania a Maďari. V Česko-Slovensku Česi. Nám sa to vtedy nepáčilo. Mohli by sme to teda ešte skúsiť spolu s Poliakmi alebo s Ukrajincami… Ako sa rozhodnete, milí kocúrkovčania, v referende? Chcete, aby sa náš budúci štát volal „Rzeczpospolita Polska-Słowacja“, alebo „Respublika Ukrajína-Slovaččina“? 

 

– Z peňazí, ktoré zaplatíme za diaľničné známky, ide 70% na výber mýtneho… To je iste ten najdlhší tunel na našich cestách.

 

– Pred mnohými storočiami prišli na naše územie ľudia pôvodom z Indie. Mnohí sa čudujú, prečo sa tu ešte neintegrovali. Prečo nerozmýšlajú tak ako my a prečo sa vždy nechovajú podľa štandardov v Európe. Vraj ak ich pomiešajú s majoritou, tak sa to určite naučia a zmenia sa ich gény na Slovanské. Nemecká kancelárka prilákala do našej kocúrkovskej únie už milióny Afričanov a tvrdí nám, že to bude v pohode. Pani Angela si asi myslí, že keď privezie do Európy z africkej savany pruhované zebry, stanú sa z nich postupne ťažné kone. Že keď zapriahne k nášmu Pejkovi zebru, začne ťahať voz. Možno si myslí, že ak sa spolu spária, vznikne z toho štajerák. Na samotnej zebre, samozrejme, nie je vôbec nič zlé ani škaredé. Možno sa mýlim, môj názor je, že zo zebry bude aj v desiatej generácii vždy len zebra. Najlepšie sa tej zebre stane, ak sa bude aj ďalej slobodne preháňať na pláňach Afriky… a nám tiež.

 

– Pán premiér Matovič k nám priniesol vakcínu s názvom „Sputnik“… a hneď potom z vlády vyletelo niekoľko ministrov. 

 

_____

PROGRAM NA DNES

 

KMEŇ ANDROMEDA: Pán premiér Matovič zabráni hroziacej pandémii. Sci-fi.

 

DUEL: Napínavá relácia, ktorú už rok sleduje celá krajina. Súťažiaci páni – Matovič a Sulík – po sebe neustále strieľajú. Guľky sa však od nich odrážajú do publika.

 

ŽIVÁ PANORÁMA: Kamera pomaly švenkuje po členoch našej vlády. Zo záberov však nie je jasné, či sú v popredí alebo stoja na horizonte.

 

SLOVANIA: Dokumentárny seriál. Naši predkovia žili podobne, ako my v súčasnosti. Oni boli zberači a lovci v lese, my v supermarkete.

 

ZLATÉ ČASY: Spomíname na totalitu, finančnú krízu, na našich premiérov aj prezidentov. Všetko je lepšie, ako Corona.

 

_____

GÉNIUS LOCI ODPOVEDÁ 

 

OTÁZKA: Prečo chce pán premiér stále testovať všetkých voličov na covid?

ODPOVEĎ: Pri odbere vzorky nám vlastne, zaškolený personál doťahuje mozgové závity.

 

OTÁZKA: Prečo ženy tak flákajú domáce práce, výchovu detí, pri sexe sa doslova ulievajú, nič sa im nepáči, všetko ofrflú… a nadávajú aj na hlavu rodiny?

ODPOVEĎ: Manželstvo berú ako zamestnanie, myslia si, že doma sú v robote… aj na šéfa sa patrí nadávať.

 

 

marián ferenc, zuzana smatanová a pejko – ako posledný


_____

Príbehy a piesne Tisíc rokov, Tancovala jedno leto, Strieborná rieka, Túžim, Ech vy cesty, Skryl sa mesiac, Z tvojej lásky

17.11.2022

Kedysi som si myslel, ako mnohí, že Christina Perri a Katy Perry sú sestry. A upodozrieval som Christínku, že žije len z megaslávy Katy. Ale, nie je to tak. Prepáč Christína! Christina Perri je úplne samostatná jednotka. Má poľské aj talianske korene. Vyrastala viac v objatí talianskej časti rodiny, takže sa aj cíti byť viac Taliankou. Taliankou z Pensylvánie, samozrejme. [...]

Príbehy a piesne Meteor, Budúcnosť, Sleduj ma, To dievča s tebou

02.11.2022

Moja mama a sestra sa stále hádali, že kto je náš najlepší spevák. Gott či Matuška? Mne to bolo jasné, je to Václav Neckář. V našom rádiu neúnavne vyspevoval samé chytľavé melódie. „Mydlový princ“ potom ešte „Nie som gladiátor“ a podobne. Keď sa objavil v televízore, vždy tam robil nejaké šašoviny. Spieval aj s Helenkou Vondráčkovou a Martou [...]

Príbehy a piesne – Mama má pravdu, Prečo nie som pekná, Pohár vodky, Ľúbim vás

05.10.2022

Elina Ivaščenko sa narodila v r. 2002, narodeniny má 9. januára. V súčasnej dobe býva v Brovary na Ukrajine. Je sirota, žije so starými rodičmi. Ako dieťaťu sa jej rovesníci posmievali, že má nadváhu. Toto všetko Elinu zocelilo a snažila sa pracovať na svojom talente. Vyhrala súťaž Hlas-deti, spievala aj vo finále X faktoru. MAMA HOVORÍ PRAVDU – Elina Ivaščenko a [...]

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 259
Celková čítanosť: 879782x
Priemerná čítanosť článkov: 3397x

Autor blogu