Založ si blog

Máme najvtipnejšieho premiéra na svete

_____

PRÍKLEPY

 

– Ak si to pán predseda vlády Matovič zaslúži, viem ho aj pochváliť… Máme toho najvtipnejšieho premiéra na svete.

 

– Súčasná politická situácia, ale aj uplynulých 28 rokov, nás presvedčilo, že my si, jednoducho, sami vládnuť nevieme. Za čias Rakúsko-Uhorska nám vládli Rakúšania a Maďari. V Česko-Slovensku Česi. Nám sa to vtedy nepáčilo. Mohli by sme to teda ešte skúsiť spolu s Poliakmi alebo s Ukrajincami… Ako sa rozhodnete, milí kocúrkovčania, v referende? Chcete, aby sa náš budúci štát volal „Rzeczpospolita Polska-Słowacja“, alebo „Respublika Ukrajína-Slovaččina“? 

 

– Z peňazí, ktoré zaplatíme za diaľničné známky, ide 70% na výber mýtneho… To je iste ten najdlhší tunel na našich cestách.

 

– Pred mnohými storočiami prišli na naše územie ľudia pôvodom z Indie. Mnohí sa čudujú, prečo sa tu ešte neintegrovali. Prečo nerozmýšlajú tak ako my a prečo sa vždy nechovajú podľa štandardov v Európe. Vraj ak ich pomiešajú s majoritou, tak sa to určite naučia a zmenia sa ich gény na Slovanské. Nemecká kancelárka prilákala do našej kocúrkovskej únie už milióny Afričanov a tvrdí nám, že to bude v pohode. Pani Angela si asi myslí, že keď privezie do Európy z africkej savany pruhované zebry, stanú sa z nich postupne ťažné kone. Že keď zapriahne k nášmu Pejkovi zebru, začne ťahať voz. Možno si myslí, že ak sa spolu spária, vznikne z toho štajerák. Na samotnej zebre, samozrejme, nie je vôbec nič zlé ani škaredé. Možno sa mýlim, môj názor je, že zo zebry bude aj v desiatej generácii vždy len zebra. Najlepšie sa tej zebre stane, ak sa bude aj ďalej slobodne preháňať na pláňach Afriky… a nám tiež.

 

– Pán premiér Matovič k nám priniesol vakcínu s názvom „Sputnik“… a hneď potom z vlády vyletelo niekoľko ministrov. 

 

_____

PROGRAM NA DNES

 

KMEŇ ANDROMEDA: Pán premiér Matovič zabráni hroziacej pandémii. Sci-fi.

 

DUEL: Napínavá relácia, ktorú už rok sleduje celá krajina. Súťažiaci páni – Matovič a Sulík – po sebe neustále strieľajú. Guľky sa však od nich odrážajú do publika.

 

ŽIVÁ PANORÁMA: Kamera pomaly švenkuje po členoch našej vlády. Zo záberov však nie je jasné, či sú v popredí alebo stoja na horizonte.

 

SLOVANIA: Dokumentárny seriál. Naši predkovia žili podobne, ako my v súčasnosti. Oni boli zberači a lovci v lese, my v supermarkete.

 

ZLATÉ ČASY: Spomíname na totalitu, finančnú krízu, na našich premiérov aj prezidentov. Všetko je lepšie, ako Corona.

 

_____

GÉNIUS LOCI ODPOVEDÁ 

 

OTÁZKA: Prečo chce pán premiér stále testovať všetkých voličov na covid?

ODPOVEĎ: Pri odbere vzorky nám vlastne, zaškolený personál doťahuje mozgové závity.

 

OTÁZKA: Prečo ženy tak flákajú domáce práce, výchovu detí, pri sexe sa doslova ulievajú, nič sa im nepáči, všetko ofrflú… a nadávajú aj na hlavu rodiny?

ODPOVEĎ: Manželstvo berú ako zamestnanie, myslia si, že doma sú v robote… aj na šéfa sa patrí nadávať.

 

 

marián ferenc, zuzana smatanová a pejko – ako posledný


_____

Vojdi do môjho srdca, Pola Raksa, Ukrajina má talent, Tmavá noc, Slot, Syn bolesti

08.05.2023

vojdi do môjho srdca Pred štyridsiatimi rokmi naša štátna televízia natáčala videoklipy (teraz už nie). Boli vysielané raz za týždeň v programe Triangel. Páčila sa mi hlavne Marcela Březinová. Tá pesnička je tiež veľmi pekná, objavná a moderná. OK Band – „Říkáš, že jsme si souzeni“ (1984) _____ Pola Raksa Herečka [...]

Husičky a Veronika. Kristínky. Daneliya. Barbara. Peter a víly

28.04.2023

Veronika Rabada – Husičky _____ chrystyna solovij Kristínka spieva praobyčajné Lemko-Rusínske ľudovky, pritom ale celá horí. To mladé dievča spieva rukami, nohami, celým svojim ukrajinským telom a celou svojou širokou ukrajinskou dušou. Mystickým výrazom a zanietením dostáva do tranzu aj plne vypredané štadióny. „Христина [...]

Autom po ceste. Prečo šoféri pijú? Političky či princezné? Za Dzurindu všetko rastie

22.02.2023

Na ornici sa stavať nesmie. Vrstvu ornice treba najprv oškrabať a preniesť inde. A to je asi tak všetko čo sa týka terénnych úprav, pred položením diaľnice. Namiesto ciest na juhu, by mohla rásť kukurica – hovoria moji známi. Namiesto ciest na severe by mohli rásť stromy – hovorím ja. Čo je viac? Nepochybujem o tom, že my tú diaľnicu, cez hory a lesy, nakoniec určite [...]

fico, pellegrini, majerský

Sú na stole už len dve koalície? Fico štartuje rokovania. KDH uteká do opozície a Pellegrini už má svoju taktiku

03.10.2023 19:00

Začalo sa prvé kolo oficiálnych rokovaní o vzniku novej vlády. Pellegrini si uvedomuje svoju pozíciu čoraz viac a zrejme sa ju nebojí využiť.

Mondi SCP, Ružomberok

Výkonnejší kotol v ružomberských papierňach vraj zhorší ovzdušie. Spustili petíciu

03.10.2023 17:21

„Žijeme v dopravnom a ekologickom pekle. Obávame sa zhoršenia životného prostredia,“ komentuje plán výmeny starého kotla za podstatne výkonnejší mestský poslanec Ján Kuráň. Primátor hovorí o strašení.

Voľby 2023 / Volebná miestnosť /

Vo Vysokých Tatrách prišlo voliť viac turistov než domácich

03.10.2023 16:51

Vo Vysokých Tatrách odvolilo 4 064 voličov, z toho 2 089 na hlasovacie preukazy.

Voľby 2023, PS, Šimečka,

Šimečka: Nemáme žiadne červené čiary. Všetci chcú pokračovať v rozhovoroch

03.10.2023 16:00

Šimečka uviedol, že rokovania nenarazili na žiadnu požiadavku, o ktorej by sa nedalo ďalej rokovať.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 950685x
Priemerná čítanosť článkov: 3601x

Autor blogu