– sekretár pána primátora prehovoril – hlava 4

 
Dlhé roki som strávil s pánom bívalím primátorom počas jeho pôsobeňia v úrade. Stál som po jeho boku v kancelárii v mnohích zložitích situáciách a pri mnohích dôležitích rokovaňiach. Naozaj veľa som si už toho s pánom primátorom užil, ňie však samozrejme až toľko, ako jeho tajomňíčki.

Môj pán má aj na lásku vihranené názori. Často hovorieva, citujem: „Žena ak je šikovná v kuchiňi, je dobrá aj v spálňi, hihihi“.
Nežné pohlavie si pán primátor, naozaj hľaďí. Váži si predovšetkím ženi – politički. O jednej z ňich s ktorou si, toho času, ňijako len nevedel porozumieť, sa však vijadril asi v tom zmisle, že má pravdepodobne v ušiach nejaké tampóni.

V časoch keď som ešte nestál po boku pána primátora v kancelárii ale v lese, všímal som si rôzne rozmnožovacie procesi. Už vtedi som bol veľkí pozorovateľ. Stromi, napr. lipa sa rozmnožuje guľkami na stopke, mi dubi samozrejme dubákmi, buki bukvicami, teda žaluďmi. Bol som veľmi prekvapení, že aj ľudia majú fakticki na tieto účeli žaluď. Poriadne som veru vivaľoval oči keď som to videl po prví raz ale je to naozaj tak. So mnou má pán primátor naozaj  dôverní vzťah, ňie však samozrejme až takí, ako so svojimi tajomňíčkami.

Môj majiteľ je naozaj tvrdí chlapík, ňikomu sa nepchá do priazne a aňi, ako sa ľudovo povie, do zadnej časti tela. S víňimkou svojich tajomňíčok samozrejme. Počul som už že láska ide cez žalúdok, vždi som si však mislel, že choďí práve z opačnej strani. Borovica a jedľa sa rozmnožuje šiškami a tajomňíčki, ak ste to ešte nevedeli, šuškami. V niektorích chvíľach si veľmi želám abi som nebol sekretár ale iba običajní kancelárski stôl.

Ja som vo vzťahu k ženám úplné drevo. Keď ma napr. paňi upratovačka hladká handričkou, zrkadlá sa mi zarosia a v mojom vnútri to len tak hrkoce. Ako prázdne fľaški.

V jeden pekní deň si môj majiteľ našiel na svojom pôsobisku aj svoju, paňi primátorovú. Veľmi šarmantná, usilovná tajomníčka a pravdepodobne vie aj veľmi dobre variť. Vísledkom snaženia sa pána primátora bolo samozrejme, zrodenie ďalšieho malého politika. V nasledujúcich mesiacoch sa teda potom aj priamo doma u pána primátora ozíval plač jedného Slováka.
 
……………………………………………..
Pán primátor v letních mesiacoch zvičajne odchádza k moru do Chorvátska. Aňi tam však nesedí zo založeními rukami ale venuje sa jachtingu a gynekológii. Už celé tíždne pred odchodom na dovolenku sa vitešuje a neustále si pohmkáva nejaké dudrovački:


YouTube Direkt
 


YouTube Direkt

 


YouTube Direkt

 
– Preferovaná webová stránka pána primátora.
 
predchádzajúca časť
nasledujúci článok v rubrike

Dolná zem: Tisza – hladina stúpa

12.04.2026

Voľby v centre Karpatskej kotliny budú mať iste vplyv aj na okolité krajiny. Veď nikdy nemôžme dopredu vedieť čo nový líder vymyslí a čo bude na nás zase skúšať. Maďarsko je členom EÚ a Orbán sa snažil veci brzdiť a rozvracať. Získal si tým sympatie v Rusku aj v USA. Obe krajiny ho teraz v kampani podporujú. Keď som pozeral stretnutie Orbána a viceprezidenta Vancea [...]

Dlhou cestou

31.01.2026

Dlhou cestou je romanca skladateľa Borisa Fomina, slová napísal Konstantin Podrevskij. Nahrávka na platňu: Alexander Vertinskij 1926. Ruský emigranti v Paríži si Dlhou cestou pospevovali už o dva roky skôr. V prvej polovici dvadsiateho storočia bola pieseň zapísaná na platňu v podaní mnohých ďalších spevákov. Ruská zima je krutá. „Verchuška“ [...]

Slovania a hriechy Galadriel 

22.01.2026

Epická skladba „Bratia Slovania“ je inšpirovaná spoločným dedičstvom rôznych slovanských etník. Od Vltavy po Volgu, od Čierneho po Biele more, od Karpát po Ural. Každá sloha predstavuje inú skupinu Slovanov. Zvuk piesne je „trapový“. Pieseň má gotickú atmosféru, počujeme súčasný, húževnatý, elektronický folk. S dosť výrazným [...]

Maďarsko Budapešť magyar Forsthofferová Radnai

Vo vláde Tiszy bude 16 ministrov. Parlament povedie žena, ktorá sľubuje koniec politických vojen

20.04.2026 14:20

Budúci maďarský premiér Péter Magyar oznámil, že jeho nová vláda sa bude skladať zo 16 ministerstiev.

SR Bratislava nemocnice financovanie zdravotníctvo BAX

Politológovia majú jasno: Pellegrini pri referende veľa možností nemá

20.04.2026 14:12

Vyhlási prezident Pellegrini referendum s tromi alebo len jednou otázkou? Alebo je tu ešte ďalšia možnosť?

Opozícia

Hrozí opozícii trieštenie síl? Šimečka volá po spájaní, KDH a SaS chcú ísť vlastnou cestou

20.04.2026 13:57

Šimečka sa obáva, že opozícia pôjde do volieb roztrieštená, rozbitá s viacerými stranami na hranici zvoliteľnosti.

požiar bajč hasiči dym plamene triedička odpadu hala

Plamene pohltili areál firmy. Na juhu Slovenska vypukol veľký požiar

20.04.2026 13:36

Požiar vypukol v obci Bajč v okrese Komárno v areáli miestnej spoločnosti.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 1148638x
Priemerná čítanosť článkov: 4162x

Autor blogu