Založ si blog

Tri životy Naste Kočetovej

Anastasia Kočetova je ukrajinská speváčka. Narodila sa 13. apríla 1989 v Červonohrade v Ľvovskej oblasti (tesne pri hraniciach s Poľskom). Od detstva sa venovala spevu v detskom štúdiu. Vyštudovala tlmočníctvo (anglický jazyk) na Fakulte cudzích jazykov Národnej univerzity v Ľvove.

Ako 14-ročná vyhrala festival „Červona Ruta“. Ako 17-ročná sa zúčastnila projektu „American Chance“ (USA, Kalifornia, Los Angeles) a aj to, samozrejme, vyhrala. Nastin talent ocenili Stevie Wonder aj Brian McKnight. Ako 19-ročná sa „Erika“ stala finalistkou speváckej show „Fabrika hviezd“.

Nasti Kočetovej sa jej meno asi nepáči (Kohútová), preto spieva pod menom Erika a novšie aj MamaRika. 

_____

Erika (2008 – 2015)

 

Э́рика (Aнастасі́я Олекса́ндрівна Кочетова) – Ворожка „voróžka“ 

VEŠTICA

Veštica mi veštila, rukou po ruke chodila. Hoc som mlčala, všetko mi povedala. Že dvom lásku som sľúbila, že dvom lásku som sľúbila. K srdcu nežne privinula, vybrať som si nevedela. Možno sa stane niečo zlé, moje srdce sa láme na dve časti. Je to osud či nie osud, ja som jedna, oni dvaja. Bolo by randenie, bola by láska, neprišlo by srdcu, teraz si vyberať. Dve lásky, dva smútky, ty veštica len povedz. S kým mám svoj život spojiť a komu povedať nie. S kým sa mám navždy rozlúčiť, s kým zostať naveky. Pozri na moju ruku a bez švindlu, ukáž cestu ku šťastiu. 


Эрика (Анастасия Кочетова) – Мальви

„MAĽVY“ 

(„maľva“ – slez, dužinatá bylina, najradšej rastie na kraji lesa a na zboreniskách, kvet slezu má zvičajne krvavo-červenú farbu) 

Slez rástol neďaleko domu. Mesiac vyšiel kolísavý. Len matka nezaspí, matka nezaspí, čaká na mňa. Och mami drahá, nečakaj ma už. Nikdy neprídem k nám domov. Zo srdca mi vyklíčil slez a zakvitol krvou! Neplač, mama, nie si sama! Vojna zasiala veľa slezov! Na jeseň šepkajú: „Strieľajte … strieľajte … strieľajte … strieľajte.“ Matky majú milé deti. A moja má iba kvety. Osamelé kvety pod oknom, kvety pod oknom zaspali dávno. Osamelé kvety pod oknom, kvety pod oknom zaspali dávno. Keď vyjde slnko, vyjdi na prah domu – a ľudia sa ti budú klaňať k nohách. (dávny zvyk pri pozdrave na Ukrajine a v Rusku) Choďte po poli a bujný slez dotkne sa tvojich rúk. Život je ako pieseň, ktorá nezvoní! Rovnako ako slez budem žiť pre vás znova. Nemal som čas priniesť mier, odpusť… odpusť… odpusť… odpusť… 


Эрика (Анастасия Кочетова) – Смайлик


Э́рика (Анастасия Кочетова) – Rock Requiem (Los Angeles 2006) 


Эрика (Анастасия Кочетова) – Троянда-Ружа (pesničku uvádza autor hudby Mykola Mozgovij Микола Петрович Мозговий; slová: V. Gerasimov)

RUŽA

Husy už preleteli až za horizont, v tej spleti modrej a bielej ich čakaj. Čakaj cez hmlistú jeseň, cez hmlu nocí. Čakaj a opäť na nás bude svietiť slnko. Na rozlúčku môj milovaný, vezmi ružu. Na oblohe horí ranná hviezda, ohňom-ohňom posledným. Kryštál žiari v zlých snoch, ako slnečné lúče. A srdce nechce veriť rozlúčke. Vezmi ružu a choď do našej záhrady. Spomienka na teba rúti sa, ako padajúca hviezda. V trpkých chvíľach smútku, cez dni, cez roky – nech nám svietia červené okvetné lístky. Na rozlúčku môj milovaný vezmi ružu. Na oblohe horí ranná hviezda, ohňom-ohňom posledným.


______

______

3. ročník súťaže „Továreň na hviezdy“ v roku 2009 шоу Фабрика зірок – 3

 

Эрика (Анастасия Кочетова) – Три зорі

TRI HVIEZDY

Rytier cvála poľom na bielom koni, nesie tri hviezdy. Daj mi aspoň jednu hviezdu, bratu. Vyber si no čuj moju radu: Prvá svieti cez deň, druhá svieti v noci, tretia má čarovné kľúče od komnaty. Tretia hviezdička je rozprávková, ale rozprávka je niekedy kratšia, ako noc a deň. Keď prvá hviezdička padala – modrý večer zakvitol, keď druhá hviezdička padala – deň vyšiel spod snehu. Rytier a kôň sú preč, ja tu sama stojím, ach, pôjdem prosiť o tretiu hviezdu. málo svetla, málo tepla, tá najkrajšia hviezda je ešte veľmi ďaleko.


Эрика (Анастасия Кочетова) – Чекай

(túto pesničku som hneď nepochopil, ani tú pódiovú choreografiu… ale už je to v poriadku)


„Erika i Boris Apreľ – Serdce molči“ Эрика (Анастасия Кочетова) и Борис Апрель – Сердце молчи


Erika a Stanislav Šurins – Nie spolu Эрика и Стас Шуринс – Не вместе


Э́рика – Pieseň o matke (erika spieva všetko presne, ako robot… občas sa môže pokaziť)

Anastasíja Kóčetova – Пiсня про матiр „Pisnja pro matir“ Слова: Борис Олійник, Музика: Ігор Поклад, Виконують: Еріка – Анастасі́я Ко́четова


 

poznámky:

– preklady sú voľné, slová piesní nie sú jednoznačné, slovné spojenia sú obrazné

– Nasťa Kočetova skončila v 3. ročníku Fabriky hviezd na 6. mieste

_____

_____

Speváčka spolupracuje s produkčným centrom Sergeja Kuzina UMMG, ako aj so známymi americkými producentmi – Vincom Pitzingom a držiteľmi Grammy Bobbym Campbellom a Andrewom Kapnerom. Prvý sólový album speváčky sa volá „Paparazzi“, vydalo ho ukrajinské vydavateľstvo Moon. Ako fotomodelka sa Erika (teda Nasťa) objavila na obálkach populárnych „lesklých“ časopisov: „Playboy (Ukrajina)“, „MAXIM“, „Viva!“…

_____

_____

28. júna 2014 „Erika“ hovorila o svojich lesbických skúsenostiach v programe „Vysoký život“. Stalo sa to ešte v jej študentských rokoch: „Tento vzťah bol dlhodobý, ale nie až tak, ako by sme si vtedy priali. Čoskoro som si však uvedomila, že muži ma lákajú viac. Viete, ženy sú dosť problematické, najmä vo vzťahoch. Teraz si môžem dovoliť flirtovať s dievčatami, a dominantným faktorom je pre mňa príťažlivosť mužov.“

V apríli 2016 Nasťa prerušila spoluprácu s producentom Sergejom Kuzinom a zmenila si pseudonym na „MamaRika“

V marci 2020 sa Nasťa Kočetova vydala (v Thajsku) za slávneho moderátora Sergeja Seredu.

_____

_____

MamaRika (od 2015) Анастасі́я Олекса́ндрівна Ко́четова, у 2008-2015 рр. відома як Еріка

 

MamaRika – „Chodjať chlopci do divčat“ Ходять хлопці до дівчат


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Máme „Majemo“


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Snežienky „Prolisky“


MamaRika (Анастасия Кочетова) — Скажене дівчисько „Skažene divčisko“


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Дурненька


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Mavka


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Зайві 


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Файно


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Ти і Я


MamaRika (Анастасия Кочетова) – Нема образ 


_____

_____

mamavlog

 

_____

_____

súťaž Americká šanca (Los Angeles 2006) 

 

Э́рика (Анастасия Кочетова) – Rock Requiem


Э́рика (Анастасия Кочетова) – Американский Шанс (часть 10)


Э́рика (Анастасия Кочетова) – Американский Шанс (часть 30)


______

______

Ани Лорак Ani Lorak – Maľvi 


Liana Dolgich Лиана Долгих – Мальви


Sofija Rotaru София Ротару – Чекай


(pesničku „Čekaj“ napísal M. Mozgovoj a V. Gerasimov pre slávnu Sofiju Rotaru, Nasťa Kočetova ju ale spieva určite lepšie) 

Эрика – Чекай из репертуара С.Ротару (Анастасі́я Ко́четова) 


Oľga Poljakova – „Trojanda-Ruža“ Оля Полякова – Троянда ружа (концерт пам’яті М.Мозгового 2018)


(takto by sa to asi malo spievať) Tajisija Povalij – „Pesnja pro mamu“ Таїсія Миколаївна Повалій 2001


_____

_____

Anastasija Kočetova sa narodila v Červonohrade na Ukrajine v r. 1989. Červonohrad leží tesne na západnej hranici Ukrajiny. Ukončila univerzitu v Lvove. Má pekné meno, napriek tomu asi sedem rokov spievala ako „Erika“. Nepodarilo sa jej prespievať do úplnej speváckej elity. Konkurencia je tam veľká. Pred piatimi rokmi teda zmenila imidž aj svoje umelecké meno na „MamaRika“. Nasťa vie všetko presne zaspievať, ako robot, alebo ako keby bola z inej planéty. V superfinále ukrajinskej Superstár bola dosť rozhodená… možno to tak zahrala schválne. Podľa účesu je veľmi inteligentná. 

_____

_____

Erika (Anastasia Kóčetova) a Alexandr Iľinych – Východ-západ „Schid-zachid“ Эрика (Анастасия Кочетова) и Александр Ильиных – Схід-Захід/Восток-Запад


Эрика (Анастасия Кочетова) – Небо пополам


Эрика (Анастасия Кочетова) – Небо пополам


_____

_____

interview

 

Erika (Анастасия Кочетова) a Stanislav Šurins Эрика и Стас Шуринс


співачка Еріка (Анастасі́я Ко́четова) кардинально змінила стиль


Анастасия Кочетова i Сергій Середа


Весілля співачки MamaRika (Анастасі́я Ко́четова) в студії Світського життя


_____

_____

MamaRika (справжнє ім’я — Анастасі́я Олекса́ндрівна Ко́четова, у 2008-2015 рр. відома як Еріка; нар. 13 квітня 1989, Червоноград, Українська РСР) — українська співачка.

Анастасія Кочетова народилася 13 квітня 1989 року в місті Червонограді Львівської області. З дитинства займалася вокалом. Закінчила факультет іноземних мов Львівського університету, спеціальність — перекладач (англійська мова). Працювала офіс-менеджером та викладачем вокалу.

У 14 років здобула перемогу в конкурсі «Червона рута».

У віці 17 років Анастасія Кочетова перемогла в телепроєкті «Американський «Шанс».» (США, Лос-Анджелес), який очолював продюсер Девід Джанк — «хрещений батько» багатьох російських виконавців у західному шоу-бізнесі, наприклад, «Smash!!», Алсу, «Тату».

Талант співачки оцінили Стіві Вандер, Браян Макнайт, Ерік Робертс.

2009—2015: «Фабрика зірок-3» У віці 19 років Кочетова під псевдонімом «Еріка» стала фіналісткою вокального талант-шоу«Фабрика зірок-3» під керівництвом композитора і продюсера Костянтина Меладзе.

Отримала звання срібної переможниці «Фабрики. Суперфінал», реалізувалася як ведуча прямих ефірів телешоу «Фабрика зірок-4» і взяла участь в міжнародному проєкті «Фабрика звезд. Россия — Украина» (Перший канал, Росія).

З 2010 до 2015 року Еріка — співачка продюсерського центру UMMG під керівництвом продюсера Сергія Кузіна.

7 квітня 2011 року відбулася прем’єра анімаційного фільму «Ріо», в якому Еріки озвучила Перлинку. У серпні того ж року вона стала володаркою шоу-бізнесової премії «Кришталевий мікрофон» у номінації «Співачка року».

Конферанс Еріки неодноразово супроводжував локальні та масштабні заходи, в тому числі концерти на головній площі України — Майдані Незалежності.

У 2012 році співачка знялась в мюзиклі «С Новим годом, Мир!» (Казахстан).

2013 рік — Еріка співпрацює з популярним в США оперним виконавцем Джорджем Комскі, а також з відомими американськими продюсерами, володарями Grammy — Боббі Кемпбеллом і Ендрю Капнером з AngelHouseStudios в Лос-Анджелесі.

На початку квітня 2016 року стало відомо що Еріка припинили співпрацю з Кузін і змінила псевдонім на «MamaRika».Того ж місяця відбулася прем’єра комедійного телесеріалу «Одного разу в Одесі», в якому вона зіграла роль Юлі.

У 2017 році виступила на першому фестивалі MRPL City у Маріуполі. У грудні в одному з київських клубів того ж року презентувала концертну програму та другий студійний альбом — «КАЧ» (zdroj: Wikipédia)

_____

_____

Пісня про матір

Слова: Борис Олійник

Музика: Ігор Поклад

Виконують: Раїса Цапун, Ансамбль народної музики Мереживо, Таїсія Повалій, ЕРІКА, Оксана Нестеренко, Микола Дівін

 

Посіяла людям літа свої, літечка житом,

Прибрала планету, послала стежкам споришу,

Навчила дітей, як на світі по совісті жити,

Зітхнула полегко – і тихо пішла за межу.

 

– Куди ж це Ви, мамо?! – сполохано кинулись діти.

– Куди ж Ви, бабусю? – онуки біжать до воріт.

– Та я недалечко… де сонце лягає спочити.

Пора мені, дітки… А ви вже без мене ростіть.

 

– Та як же без Вас ми?… Та що ж ви намислили, мамо?

– А хто ж нас, бабусю, у сон поведе по казках?

– А я вам лишаю всі райдуги із журавлями,

І срібло на травах, і золото на колосках.

 

– Не треба нам райдуг, не треба нам срібла і злота,

Аби тільки Ви нас чекали завжди край воріт.

Та ми ж переробим усю Вашу вічну роботу, –

Лишайтесь, матусю. Навіки лишайтесь. Не йдіть!

 

Вона посміхнулась, красива і сива, як доля,

Махнула рукою – злетіли увись рушники.

— Лишайтесь щасливі… – і стала замисленим полем

На цілу планету, на всі покоління й віки.

_____

_____

Ворожка

 

Мені ворожка ворожила

Veštica mi vyveštila

Рукою по руці водила

rukou po ruke chodila.

Хоч я мовчала все сказала

Hoc som mlčala, všetko mi povedala,

Що двом кохання обіцяла

že dvom lásku som sľúbila,

Що двом кохання обіцяла

že dvom lásku som sľúbila.

До серця ніжно пригортала

K srdcu nežne privinula

Що сили вибрати не мала

vybrať som si nevedela.

І може статися біда

Možno sa stane niečo zle.

Приспів (2):

Серце моє крається на двоє

Moje srdce sa láme na dve časti,

Доля чи не доля

je to osud či nie osud,

Я одна їх двоє

ja som jedna oni dvaja.

Було не ходити було не кохати

Bolo by chodenie, bola by láska,

Не прийшлося б серцю потім вибирати

neprišlo by srdcu, teraz vyberať.

Два кохання дві журби

Dve lásky, dva smútky,

Ти ворожка розкажи

ty veštica povedz.

З ким мені життя зв’язати

S kým mám svoj život spojiť

А кому сказати ні

a komu povedať nie.

З ким мені на вік прощатись

S kým sa mám navždy rozlúčiť,

З ким лишитись назавжди

s kým zostať naveky.

Глянь на руку й без обману

Pozri na moju ruku a bez švindlu

_____

_____

Мальви

текст песни, слова Богдана Гури

 

Добавить текст в личный список

Заснули мальви біля хати.

Їх місяць вийшов колихати.

І тільки мати не засне, мати не засне

жде вона мене.

І тільки мати не засне, мати не засне

жде вона мене.

 

Ой мамо рідно, ти мене не жди.

Мені в наш в дім ніколи не прийти.

З мойого серця мальва проросла

і кров’ю зацвіла!

 

Не плач же мамо, ти ж бо не одна!

Багато ж мальв насіяла війна!

Вони шепочуть для тебе восени:

“Засни… засни… засни… засни…”

 

У матерів є любі діти.

А у моєї тільки квіти.

Самотні квіти під вікном, квіти під вікном

заснули вже давно.

Самотні квіти під вікном, квіти під вікном

заснули вже давно.

 

Як зійде сонце, вийди на поріг –

і люди вклоняться тобі до ніг.

Пройдися полем, мальви буйних лук

торкнуться твоїх рук.

 

Життя як пісня, що не відзвенить!

Як мальви, знов для тебе буду жить.

Якщо ж я ласку не встигла принести,

прости… прости… прости… прости…

 

Заснули мальвы возле дома.

Их месяц вышел и колышет.

И только мама не заснет,

мама не заснёт: ждёт она меня.

И только мама не заснет, мама

не заснёт: ждёт она меня.

 

Ой, мама родна, ты меня не жди.

Мне в наш в дом никогда не прийти.

Из моего сердца мальва проросла

и кровью зацвела!

 

Не плачь же мама, ты же не одна!

Много же мальв насеяла война!

Они шепчут для тебя осенью:

“Засни… засни… засни… засни…”

 

У матерей есть дорогие дети.

А у моей только цветы.

Одинокие цветы под окном,

цветы под окном заснули уже давно.

Одинокие цветы под окном,

цветы под окном заснули уже давно.

 

Как взойдет солнце, выйди на порог –

и люди поклонятся тебе к ногам.

Пройдись полем, мальвы буйные луга

коснутся твоих рук.

 

Жизнь как песня, что не отзвенит!

Как мальвы, снова, для тебя я буду жить.

Если же я ласку не успела принести,

прости… прости… прости… прости

_____

_____

Троянда-Ружа

 

Вже гуси полетіли ген за небокрай

У вирій синьо-білий, ти їх чекай,

Чекай крізь млу осінню, крізь ніч-туман,

Чекай і знов засяє сонце нам.

У час прощання мій коханий

Візьми троянду-ружу,

Палає в небі зірка рання

Вогнем-вогнем останнім.

 

Приспів:

Кришталь горить крізь марах ночі,

Як сонячний розмай,

А серце вірити не хоче

В твоє прощай.

 

Візьми троянду-ружу і зайди в наш сад,

До тебе спогад рушив, мов зорепад;

В гіркі хвилини смутку, крізь дні, роки –

Хай світять нам червоні пелюстки.

У час прощання мій коханий

Візьми троянду ружу,

Палає в небі зірка рання

Вогнем-вогнем останнім.

_____

_____

Три зорі

Слова: Роман Лубківський

Музика: Володимир Якимець

 

Їде витязь крізь поле на білім коні,

Три зорі веде він при тонкім стремені.

Хоч одну подаруй ти мені, брате, зорю.

Вибирай та послухай пораду мою:

Перша сяє вдень, друга сяє вночі,

Третя має від казки чарівні ключі,

Третя зірка казкова, затям-но лишень –

Казка часом коротша за ніч і за день.

 

Впала перша зірка – синьо вечір зацвів,

Впала друга зірка – день устав з-під снігів,

Зникли витязь і кінь, я єдина стою,

Ой, піду я вимолювать третю зорю.

Та замало світла, замало тепла,

Бо зоря, що найкраща, далеко була.

 

Зникли витязь і кінь, я єдина стою,

Ой, піду я вимолювать третю зорю,

Перша сяє вдень, друга сяє вночі,

Третя має від казки чарівні ключі.

Та замало світла, замало тепла,

Бо зоря, що найкраща, далеко була.

 

Зникли витязь і кінь, я єдина стою.

Ой, піду я вимолювать третю зорю…

_____

_____

FAYNO 

 

Song – MamaRika, Ivan Klimenko, Alena Savranenko

Sound – Ivan Klimenko

 

Файно файно-уе файно-уе

Файно файно-уе

Файно виглядаєш ти

Виглядаєш ти

Файно файно-уе файно-уе

Файно файно-уе

Файно виглядаєш ти

Виглядаєш ти

 

1 куплет

Серед тисячі людей нарешті знайшовся один

Ти втамуєш мою спрагу наче ковток води

Я давно шукала шукала такого як ти саме такого як ти

Але як як підійти

Я теж ніби нічого теж ніби нічого

Теж єєєааа ніби нічого

Давай загуляємо трохи

В цьому немає нічого такого

Нічого складного єєєааа

 

Приспів

Файно файно-уе файно-уе

Файно файно-уе

Файно виглядаєш ти

Виглядаєш ти

Файно файно-уе файно-уе

Файно файно-уе

Файно виглядаєш ти

Виглядаєш ти

 

2 куплет

Оцінив мій стан

Прикусив вуста

Порахуй до ста і піймай мене

Всюди чую «дай, дай»

Це виходить за край

Хай для всіх я буду незаймана

Серед сотень казок

Ідеальний зразок

Полонив мене твій шарм

Непотрібно слів

Тут немає вузлів

Бо відсутня між нами межа

 

Еееейоо ееейоо

Еееейоо ееейоо

Еееейоо ееейоо

Еееейоо ееейоо

 

Файно файно-уе файно-уе

Файно файно-уе

Файно виглядаєш ти

Виглядаєш

Файно файно-уе файно-уе

Файно файно-уе

Файно виглядаєш ти

_____

_____

(zdroj: internet, wikipédia)

_____

_____

dodatok: 25.6.2022

 

Мамаріка – Ти і я


 

MamaRika – We Are One – Евровидение 2017


 

LIVE: MAMARIKA (MAMAVLOG)


 

MamaRika – Концерт в День Киева 28.05.2017


 

Настя Кочетова – Люблю


 

Patty Pravo – ak ťa stratím, P. P. Arnold – nastal ten čas

25.12.2023

patty pravo zdroj obr. Na začiatku apríla 1948 sa v Taliansku narodilo dievčatko so zelenými očkami. Nicolettka Strambelli. Neviem prečo ale vyrastala u starých rodičov. V Benátkach. Počul som, že to vraj bola veľmi chudobná rodina. Zrejme tam bývali v nejakom starom, vlhkom dome. Na konzervatóriu Nicoletta 4 roky hrala na klavír a učila sa dirigovať orchester. Keď mala [...]

Vojdi do môjho srdca, Pola Raksa, Ukrajina má talent, Tmavá noc, Slot, Syn bolesti

08.05.2023

vojdi do môjho srdca Pred štyridsiatimi rokmi naša štátna televízia natáčala videoklipy (teraz už nie). Boli vysielané raz za týždeň v programe Triangel. Páčila sa mi hlavne Marcela Březinová. Tá pesnička je tiež veľmi pekná, objavná a moderná. OK Band – „Říkáš, že jsme si souzeni“ (1984) _____ Pola Raksa Herečka [...]

Husičky a Veronika. Kristínky. Daneliya. Barbara. Peter a víly

28.04.2023

Veronika Rabada – Husičky _____ chrystyna solovij Kristínka spieva praobyčajné Lemko-Rusínske ľudovky, pritom ale celá horí. To mladé dievča spieva rukami, nohami, celým svojim ukrajinským telom a celou svojou širokou ukrajinskou dušou. Mystickým výrazom a zanietením dostáva do tranzu aj plne vypredané štadióny. „Христина [...]

EÚ, Európska únia, vlajka

Mihál vyzval Brusel brániť právny štát na Slovensku, Hajšel hovoril o politickom boji

23.02.2024 06:58

Vo štvrtok bolo vypočúvanie zástupcov Európskej komisie v Európskom parlamente vo Výbore pre kontrolu rozpočtu (CONT) s účasťou slovenských poslancov.

Pranie špinavých peňazí / Peniaze / Euro /

Sídlom nového úradu EÚ na boj proti praniu špinavých peňazí bude Frankfurt

23.02.2024 06:41

V závažných prípadoch alebo pri opakovanom porušení zákona bude mať tento úrad právomoc uvaliť aj sankcie.

cannabis, marihuana, konope

Bundestag hlasuje o legalizácii konope na rekreačné účely

23.02.2024 06:26

Prípadné schválenie umožní dospelým ľuďom obmedzené pestovanie a tiež vlastnenie až 50 gramov tejto drogy na rekreačné účely.

húfnica M777, vojna na Ukrajine, streľba, kanón, vojaci

ONLINE: ABC News: Na jar a v lete môže mať Ukrajina katastrofálny nedostatok munície

23.02.2024 06:20, aktualizované: 07:23

Ak Ukrajina nedostane od USA sľúbenú pomoc v miliardách dolárov, tak už počas jari môže čeliť "katastrofálnemu" nedostatku munície, píše ABC News.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 265
Celková čítanosť: 973473x
Priemerná čítanosť článkov: 3673x

Autor blogu