Založ si blog

Prehnitý proti prehnitým

____

POVEDALI (?)

MATOVIČ: Stále si stojím za lotériou, ktorú som vymyslel. Tá najlepšie symbolizuje našu vládu.

PELLEGRINI: Som predsedom čisto novej strany a môžem každého kritizovať. Byť politikom je úžasné!

HEGER: Nebudem robiť žiadne pravicové zmeny. Keď Pellegrini vyhrá najbližšie voľby, prevezme si krajinu presne tak, ako nám ju zanechal. Lepšie s nim už neviem vybabrať.

FICO: Slovensko ma veľmi sklamalo. Zaslúži si predčasné voľby.

LENGVARSKÝ: Lotéria nie je jediný spôsob, ako zvýšiť záujem o očkovanie. Mohol by dostať určitú sumu aj každý zaočkovaný. To by však bolo veľmi jednoduché a účinné. Tak to radšej nebudeme ani skúšať.

ČAPUTOVÁ: Uplynulo už 15 rokov od prepadnutia študentky Malinovej… Len si to rada pripomínam.

_____

ŠMOLKO VRTÁK 

Dnes som šiel okolo testovacieho miesta, ktoré je na našej ulici. Zaočkovať proti covidu som sa ale musel ísť do vzdialeného krajského mesta. Uvažoval som, prečo je testovacie miesto za každým rohom a očkovacie miesta sú od seba vzdialené v priemerne 150 kilometrov? Prečo má tá naša vláda taký diametrálne odlišný prístup k testovaniu a očkovaniu? Tak si myslím, že rozdiel je asi v tom, že testy kupuje vláda od istej slávnej a šikovnej trnavskej firmy. Ak sa má teda očkovanie naozaj rozbehnúť, vláda by mala aj vakcíny proti covidu nakupovať cez tú istú firmu. Ak by vakcíny zabezpečovala tá obchodná spoločnosť ako testy, iste by boli očkovacie miesta tiež na každej ulici. Alebo aspoň jedno v každom meste. Len dúfam, že to niekto našej drahej vláde poradí. 

_____

NOŠA TRPASLÍKA DUDROŠA

– Naši predchádzajúci prezidenti boli figuríny. Potom prišla zmena. Naša pani prezidentka je pekná bábika.

– V jednej krajine sa podniká lepšie v inej horšie. Preto sa všetko vyhodnocuje a štáty sú pekne zoradené v rebríčku dobrej „podnikatelnosti“. Naše zákony sú veľmi správne a chránia aj toho najhoršieho zamestnanca. Keď podnikáte, daniari vám nezoberú desiatok ale hneď jednu pätinu. A to je tiež veľmi pozitívne. Veď to ide do našej spoločnej pokladnice a vláda to môže potom pekne všelijako prerozdeliť… Škoda len, že ten zvyšok zisku náš podnikateľ neinvestuje u nás ale radšej niekde inde.

– Strašne ma štve ešte jedna vec! Že si môžem v pokoji nakúpiť aj v nedeľu.

_____

TV PROGRAM NA DNES

SPAĽOVAČ MŔTVOL: Členovia vlády sa po pandémii častujú všakovakými invektívami.

AMERICKÁ KRÁSA: Aj v Afganistane sa Amerika predviedla v celej svojej kráse. Nevadí. Je na svete ešte veľa krajín, kde treba nastoliť demokraciu.

KLUB BITKÁROV: Reportáž zo zasadnutia NATO.

BOŽE, AKO HLBOKO SOM KLESLA!: Vláda hovorí o nápade zorganizovať covidovu lotériu.

PREHNITÝ PROTI PREHNITÝM: Polícia odhaľuje korupciu v našom hlavnom meste doslova na každom kroku. V našich ďalších mestách a dedinách sa však naozaj, nič nekalé nedeje.

FORREST GUMP: Forrest Gump je známi politik. Stále trénuje vytrvalostný beh. Pre prípad ak by raz musel rýchlo a ďaleko utekať.

VYKÚPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANG: Polcajti, ktorí sú dlhodobo vo vyšetrovacej väzbe, nechcú prezradiť svojich komplicov za žiadnu cenu.

SPOMIENKY NA AFRIKU: Film sa odohráva v budúcnosti. Pamäti migrantov, ktorí tu v Európe žijú po nás.

_____

LIST MINISTROVI

Teraz som počul Vaše vyjadrenie, pán Matovič, že covidová lotéria nemala ani tak za cieľ zvýšiť počet zaočkovaných, ale je to skôr odmena pre zodpovedných a už zaštepených ľudí. Toto gesto sa mi naozaj veľmi páči a ďakujem zaň. Je to gesto hodné štátnika. Vzhľadom na to, koľko nás všetkých stoja nezaočkovaní spoluobčania, je to pozitívne. Nedávate z našich spoločných peňazí len nezaočkovaným ale aj serióznym občanom. A to aj bez toho, aby vykrikovali niečo pred parlamentom. Kto by nepodporoval takú skvelú, rozumnú vládu?… Predsa len možno keby každý zaočkovaný dostal na ruku toľko peňazí, koľko dávate na testovanie a liečenie nezaočkovaných, bolo by to asi adresnejšie. Pre všetkých viac motivujúcejšie, dať sa už konečne zaočkovať.

_____

MÁGIA SADE 

V živote asi každého človeka sa stane, že nečakane počuje melódiu, ktorá ho zasiahne. Musí vtedy všetko nechať tak, dá hlasnejšie rádio a iba počúva. Alebo keď ide autom, tak musí zastať na kraji cesty. Presne to sa mi stalo so skladbou Smooth operator v podaní speváčky Sade. Bol som podstatne mladší a vtedy sa vníma všetko oveľa intenzívnejšie. Keď som o tej príhode so Sade niekomu hovoril, vyjadril sa v tom zmysle, že, bohužiaľ, jeho Sade nejako zvlášť nevzrušuje. Tak neviem… S mojim obľúbeným „Smooth operátorom“ som mal potom extázu ešte veľakrát. 

Sade – Smooth Operator


Sade – Smooth Operator (Bratislava 2011)


 

Sade – domov

_____

text

Smeje sa s iným dievčaťom a pohráva s iným srdcom.Umiestňovanie vysokých stávok bolí srdce. Je milovaný v siedmich jazykoch. Diamantové noci a rubínové svetlá vysoko na oblohe.Pomôž mu nebo, keď spadne. Diamantový život a milenec. Pohybujeme sa v priestore s minimálnym plytvaním a maximálnou radosťou. Svetlá mesta a pracovné noci. Keď chce električku túžba po najvyšších výškach. Nič pre začiatočníkov alebo citlivé srdcia. Keď je sentiment ponechaný na náhodu. Žiadne miesto na koniec, ale kde začať. Pýtať sa netreba. Je to bezproblémový manipulátory. Falošník. Naničhodník. Falošný manipulátor. Od pobrežia k pobrežiu, z LA do Chicaga, westernový muž. Na severe a juhu, do Key Largo, láska na predaj. Tvárou v tvár, každý klasický prípad. Tieňuje box a dvojkríž. Potrebuje však prenasledovanie. Licencia milovať, poistenie držať. Roztopí všetky vaše spomienky a zmení sa na zlato. Má oči ako anjeli, ale v srdci je chlad. Pýtať sa netreba. Je to bezproblémový operátor. Falošný manipulant. Falošný manipulant. Falošný manipulátor. Pobrežie k pobrežiu, LA do Chicaga, západný muž. Na severe a juhu, do Key Largo, láska na predaj. Falošný manipulant. Falošný manipulant. Falošný manipulant. Falošný manipulant. Falošný manipulant. Falošný manipulant. Falošný manipulant. 

preklad: google

___

He’s laughing with another girl / And playing with another heart / Placing high stakes making hearts ache / He’s loved in seven languages / Diamond nights and ruby lights high in the šky / Heaven help him when he falls / Diamond life, lover boy / We move in space with minimum waste and maximum joy / City lights and business nights / When you require streetcar desire for higher heights / No place for beginners or sensitive hearts / When sentiment is left to chance / No place to be ending but somewhere to start / No need to ask / He’s a smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Coast to coast, LA to Chicago, western male / Across the north and south, to Key Largo, love for sale / Face to face, each classic case / We shadow box and double cross / Yet need the chase / A license to love, insurance to hold / Melts all your memories and change into gold / His eyes are like angels but his heart is cold / No need to ask / He’s a smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Coast to coast, LA to Chicago, western male / Across the north and south, to Key Largo, love for sale / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator / Smooth operator

Zdroj: Musixmatch

Autori skladby: Sade Adu / Ray St. John

Diaľnica je cesta. Pellegrini to s nami vie. Neber už tie úplatky! Génius Loci. Spoločne

08.06.2022

Diaľnica na východ krajiny sa začala stavať pred viac ako 30-timi rokmi. Naše vlády v tom čase sa zrejme pozreli na mapu, kde je ten najťažší terén. Potom vyhlásili – tadialto povedie diaľnica. Najkratšia cesta z Bratislavy do Košíc je u nás cez Oravu a Liptov. Vo všetkých štátoch sa diaľnice rozbiehajú od hlavného mesta, ako svetelné lúče od slnka. My sme vymysleli [...]

Princezná Zoe a kňažná Sofia, misia v Moskve

24.02.2022

Moskovský Kremeľ, ktorý postavili, zodpovedá jeho historickému vzhľadu z 15. storočia. Rovnako aj kulisa katedrály Nanebovzatia. S pápežským dvorom nebol problém, nasnímali ho v Prahe vo filmových ateliéroch Barrandov. Práve tam inštalovali kulisy pre seriál o Borgiovcoch. Pri natáčaní v exteriéroch využili, samozrejme, aj skutočné, historické časti miest Pskov, [...]

Letná noc, Hasta la Vista, Je 5 hodín

04.02.2022

Pred desiatimi rokmi som si dal na blog prvú pesničku. Myslím, že aj to môže byť dôvod na oslavu… Marianne Faithfull (1946) je anglická speváčka, skladateľka a herečka. Získala cenu „World Arts Award“ za celoživotné dielo. Je uvedená na zozname „10 najväčších žien rokenrolu“. Jej mama bola dcérou uhorského šľachtica Artura Wolfganga [...]

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 255
Celková čítanosť: 833436x
Priemerná čítanosť článkov: 3268x

Autor blogu