Založ si blog

Nie je nič horšie, ako rýchla zmena k lepšiemu

Veľmi rýchle zmeny v spoločnosti nazývame revolúcia. Muži s horúcimi hlavami, tzv. lídri, vtedy vždy z tribún sľubujú ľudu bratstvo, rovnosť, slobodu a blahobyt. Žiadna revolúcia v histórii ľudstva však v konečnom dôsledku nič dobrého nepriniesla. Zvyčajne potom nasleduje občianska vojna a rozvrat štátu. V prípade Ukrajiny aj rozpad. Počas Veľkej Francúzskej revolúcie vynašli gilotínu. Počas Maďarskej revolúcie v meruôsmom roku „košútove šibenice“. Po Veľkej októbrovej gulagy. 

Počas Nežnej revolúcie, pred neuveriteľnými 30-timi rokmi, sme verili v svetlé zajtrajšky tak, ako malé deti na Ježiška. Dúfali sme, že rýchlo budeme všetci šťastní a bohatí. Naše hospodárstvo sa ale prepadlo hlboko do mínusu. Priemernú životnú úroveň z roku 89 sme vraj už dosiahli. Ťažko uveriť… (Niektorí možno áno.) Poučenie z revolučného vývoja v spoločnosti znie: NIEJE NIČ HORŠIE, AKO RÝCHLA ZMENA K LEPŠIEMU. 

 

 

ZLATÝ PUTIN 

Ruská Federácia je rozľahlá, rôznorodá a rozporuplná krajina. Dúfajme, že tam tak skoro demokracia nenastane. Ak raz naozaj bude v Rusku sloboda, to sa, jednoducho, nemôže skončiť dobre. 

 

 

HRDINOVIA NAŠICH ČIAS 

Nemecká armáda začala obsadzovať Slovensko v auguste 1944. Preto aj povstanie muselo vypuknúť v auguste, ako je známe. Červená armáda v tom čase už vytlačila Nemcov od Volgy až po Karpaty. Spojenci na západnom fronte oslobodili väčšinu Francúzska a Talianska. V tejto situácii mnohým našincom napadlo, že budú s cudzou, okupačnou armádou spolupracovať. Iste sa im to vtedy zdalo ako dobrý nápad. Bolo však veľa Slovákov, ktorí to odmietli. Nasadili aj svoje zdravie a životy, aby votrelcov z krajiny vyhnali. 

Každá ťažká doba potrebuje hrdinov. Našu otčinu dnes obsadil vírus Covid-19. Ľud v súčasnosti vie, že očkovanie vakcínou môže mať v niektorých prípadoch vedľajšie účinky. Tak ako iné očkovania, ktoré sme v živote absolvovali. Všetci, ktorí sa dajú zaočkovať, sú hrdinovia. Podstupujú riziko v prospech celku, v prospech celého národa. Zúčastňujú sa POVSTANIA proti Covidu-19. Aby náš život a hospodárstvo ďalej fungovalo a rozkvitalo. Chránia slabých a chorých, deti, ženy, tehotné ženy. Áno, v konečnom dôsledku aj kolaborantov s Covidom. Takí čo sa nedajú zaočkovať, nasadzujú svoje zdravie a životy len sami za seba. Myslia si, že sa dajú zaštepiť tí druhí a oni sa len zase zvezú na cudzích chrbtoch. Aj takých ľudí každá doba má. Čakajú zrejme na lepšie, bezpečnejšie a účinnejšie vakcíny, ktoré sú ohlásené v budúcnosti. Možno čakajú na dokonalú vakcínu. Bez ohľadu, či to naša malá krásna krajinka utiahne, alebo na to zakape. 

 

 

Aj ty môžeš urobiť niečo pre celé ľudstvo. Daj sa zaočkovať!

 

_____

 

TV PROGRAM NA DNES 

 

STEP BY STEP: Dokument. Krajina, ktorá rieši iba prešľapy politikov, prešľapuje na mieste.

 

MATRIX: Horor v štátnych počítačoch. Systém zrejme vôbec netuší, koho doteraz sestričky zaočkovali. Do covidovej lotérie… o tretiu dávku… na vydanie covidpasu… sa treba vždy znova a znova prihlasovať. A o rôzne samozrejmosti posielať žiadosť. 

 

SÁM VOJAK V POLI: Seriál. Pán premiér v televíznych debatách nemá páru.

 

MY FAIR LADY: Dráma. Pani prezidentka na tlačových besedách hovorí vždy ako dáma. Ak sa však teraz vyjadruje o protipandemických opatreniach, tak pri tom búcha topánkou do rečníckeho pultu. 

 

TICHÁ RADOSŤ: Tlačovka. Opozícia informuje o nezdaroch vlády. 

 

_____

 

GÉNIUS LOCI ODPOVEDÁ

 

OTÁZKA: Trochu sa bojím očkovania, vakcína môže mať vedľajšie účinky. Čo mám robiť?

ODPOVEĎ: Stačí si vybrať. Vakcína má vedľajšie účinky… aj Covid-19 má vedľajšie účinky.

 

OTÁZKA: Ženy majú zväčšené rečové centrum v mozgu?

ODPOVEĎ: Áno. Muži majú zmenšené rečové centrum a teda zväčšené všetky ostatné centrá. 

 

_____

 

MORGENSHTERN (vynález šialeného vedca, alternatívna zbraň alebo konečne nový štýl v populárnej hudbe) 

Ruská pop-music, priznajme, za tou americkou stále trošku zaostáva. Všimli si to aj v moskovskom Kremli. Sám Vladimír Vladimírovič inicioval v tejto veci významný prielom. Prvou lastovičkou je projekt s príznačným názvom „morgenshtern“. Je to v podstate robot s ľudskou tvárou vyrobený v Číne. Spevák-robot má už na prvý pohľad v softvéri ešte veľa múch, ktoré treba vychytať. Je to ale pochopiteľné, jedná sa o prototyp. Inak, myslím, sľubný pokus. Vždy sa však nájdu aj neprajníci! Hovoria, že „morgenshtern“ je len ďalšia hybridná zbraň z východu :) 

 


 

morgenshtern – youtube 

_____

Diaľnica je cesta. Pellegrini to s nami vie. Neber už tie úplatky! Génius Loci. Spoločne

08.06.2022

Diaľnica na východ krajiny sa začala stavať pred viac ako 30-timi rokmi. Naše vlády v tom čase sa zrejme pozreli na mapu, kde je ten najťažší terén. Potom vyhlásili – tadialto povedie diaľnica. Najkratšia cesta z Bratislavy do Košíc je u nás cez Oravu a Liptov. Vo všetkých štátoch sa diaľnice rozbiehajú od hlavného mesta, ako svetelné lúče od slnka. My sme vymysleli [...]

Princezná Zoe a kňažná Sofia, misia v Moskve

24.02.2022

Moskovský Kremeľ, ktorý postavili, zodpovedá jeho historickému vzhľadu z 15. storočia. Rovnako aj kulisa katedrály Nanebovzatia. S pápežským dvorom nebol problém, nasnímali ho v Prahe vo filmových ateliéroch Barrandov. Práve tam inštalovali kulisy pre seriál o Borgiovcoch. Pri natáčaní v exteriéroch využili, samozrejme, aj skutočné, historické časti miest Pskov, [...]

Letná noc, Hasta la Vista, Je 5 hodín

04.02.2022

Pred desiatimi rokmi som si dal na blog prvú pesničku. Myslím, že aj to môže byť dôvod na oslavu… Marianne Faithfull (1946) je anglická speváčka, skladateľka a herečka. Získala cenu „World Arts Award“ za celoživotné dielo. Je uvedená na zozname „10 najväčších žien rokenrolu“. Jej mama bola dcérou uhorského šľachtica Artura Wolfganga [...]

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 255
Celková čítanosť: 833444x
Priemerná čítanosť článkov: 3268x

Autor blogu