Založ si blog

Prečo chcú Nemci tú našu Európu stále len silou-mocou úplne zničiť a zničiť ?

Ako je možné, že sa nám nepodarilo nastoliť v Afganistane demokraciu? Veď v Amerike aj u nás vraj vládnu mafie, klany, záujmové skupiny… presne, ako tam v ďalekom Afganistane. 

 

Načo nám je naša verejnoprávna televízia? 

 

OTÁZKY DŇA 

 

Všetci sa pýtajú, že kto vymyslel Covid-19. Prečo sa nespýtať radšej – komu to prospeje?

 

Prečo chce Nemecko v súčasnosti, ale aj vždy v histórii, silou-mocou všetkými spôsobmi a prostriedkami neustále len tú našu milú Európu úplne zničiť a zničiť?

 

_____

NEMECKÁ OTÁZKA 

 

OTÁZKA: Môže mať raz v budúcnosti Nemecko takého dobrého a múdreho kancelára, ako bola Angela Merkelová?

ODPOVEĎ: Ja by som s tým hodnotením pani Angely radšej ešte počkal, že čo o nej povie História. 

 

_____

TV PROGRAM NA DNES 

 

NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI: V debate o budúcnosti si politici stále vyhadzujú na oči, že kto za čo môže v minulosti. 

 

ZOMBIELAND: Lídri, ktorí sú už desaťročia zabetónovaní v štruktúrach EÚ, sa zišli na tlačovej besede. 

 

HISTORKY Z PODSVETIA : Dokument o vyšetrovateľoch vyšetrovateľov polície. 

 

_____

V PARLAMENTNOM BUFETE 

 

PELLEGRINI: Náš Hlas musí občas povedať aj niečo iné ako rodný Smer… Lebo potom sme sa nemuseli od Smeru oddeľovať, keby sme boli vždy zajedno. 

 

MATOVIČ: Pri vymýšľaní covidovej lotérie som myslel predovšetkým na blaho starších občanov. Preto prihlásenie do lotérie zvládnu iba mladí ľudia. Predstavte si, keby tak starý človek vyhral 100 tisíc euro, isto by hneď skolaboval. 

 

REMIŠOVÁ: V mojej strane je nás za ľudí stále čoraz menej. 

 

NICHOLSONOVÁ: Zastávam teraz veľmi dôležité funkcie v štruktúrach EÚ. Môžem za to poďakovať len a len bývalému predsedovi nášho parlamentu Dankovi. Bez jeho neustáleho hecovania by som to naozaj nebola nikdy dosiahla. 

 

KRAJČÍ: Bol som ministrom zdravotníctva a svoju funkciu som nezvládol. Stále teraz uvažujem, čo robí náš nový pán minister zdravotníctva lepšie ako ja?

 

ČAPUTOVÁ: V civilnom živote som právnička. Tak ako pán Fico. Zodpovedne tak môžem povedať, že tie jeho neustále poznámky na moju osobu sú už vyše práva a mám ich už aj vyše hlavy. 

 

MILANOVÁ: Minulý režim, pred tridsiatimi rokmi, organizoval festival „Bratislavská lýra“. Slovenská televízia natáčala videoklipy a naše populárne pesničky boli každý deň na programe. Aj popoludní, nie iba neskoro večer. Ja takéto podradné umenie pre obyčajný ľud, pop-music, nebudem podporovať. V mojom rezorte kultúry je to bez zmeny. 

 

KOLLÁR: Som pragmatický politik. Vždy podporím, čo je dobré. Pre mňa.

 

WINNETOU: Mal som videnie. Teraz Ameriku osídľujú bledé tváre. V budúcnosti do tvojej krajiny, Old Shatterhand, prídu domorodci z celého sveta.

 

MERKELOVÁ: Obyvatelia Afriky cestujú po Stredozemnom mori do Európy bez platného cestovného lístka. Niekto sa tomu možno čuduje, ale je len prirodzené, že občania čierneho kontinentu k nám prichádzajú ako čierni pasažieri.

 

MERKELOVÁ: Sedela som v kresle kancelárky dlhých 16 rokov. Podarilo sa mi to iba preto, že som zhodou okolností vždy chcela presne to, čo väčšina Nemcov. 

 

 

Áno, vidím za sebou milióny migrantov, energetickú krízu a všetko čo som Nemecku spôsobila. Auf wiedersehen!

 

 

PIESEŇ O LÚČENÍ

 

Teresa Teng – Goodbye My Love (1976) Číňanka Teresa Teng je najúspešnejšia speváčka planéty Zem. Predala viac platní, ako skupina The Beatles.


 

Teresa Teng – Goodbye My Love (japonská verzia) 

 

Teresa Teng – Goodbye My Love (v indonézštine)

 

Goodbye My Love by Teresa Teng (anglická cover verzia) 

 

Goodbye my love 我的爱人 再见 Goodbye my love 相见不知哪一天  我把一切给了你 希望你要珍惜 Xi 不要辜负我的真情意 Goodbye my love 我的爱人 再见  从此和你分 我会永远永远爱你在心里 希望你不要把我忘记 我永远怀念你 温柔的情 怀念你 热红的心 怀念你 甜蜜的吻 怀念你 那醉人的歌声 怎能忘记这段情 我的爱 再见 不知哪日再相见 再见了 我的爱人 我将永 远不会忘记你 也希望你不要把我忘记 也许 我们还会有见面的一天 不是吗 我的爱 我相信 总有一天能再见 (zdroj: google)

Vojdi do môjho srdca, Pola Raksa, Ukrajina má talent, Tmavá noc, Slot, Syn bolesti

08.05.2023

vojdi do môjho srdca Pred štyridsiatimi rokmi naša štátna televízia natáčala videoklipy (teraz už nie). Boli vysielané raz za týždeň v programe Triangel. Páčila sa mi hlavne Marcela Březinová. Tá pesnička je tiež veľmi pekná, objavná a moderná. OK Band – „Říkáš, že jsme si souzeni“ (1984) _____ Pola Raksa Herečka [...]

Husičky a Veronika. Kristínky. Daneliya. Barbara. Peter a víly

28.04.2023

Veronika Rabada – Husičky _____ chrystyna solovij Kristínka spieva praobyčajné Lemko-Rusínske ľudovky, pritom ale celá horí. To mladé dievča spieva rukami, nohami, celým svojim ukrajinským telom a celou svojou širokou ukrajinskou dušou. Mystickým výrazom a zanietením dostáva do tranzu aj plne vypredané štadióny. „Христина [...]

Autom po ceste. Prečo šoféri pijú? Političky či princezné? Za Dzurindu všetko rastie

22.02.2023

Na ornici sa stavať nesmie. Vrstvu ornice treba najprv oškrabať a preniesť inde. A to je asi tak všetko čo sa týka terénnych úprav, pred položením diaľnice. Namiesto ciest na juhu, by mohla rásť kukurica – hovoria moji známi. Namiesto ciest na severe by mohli rásť stromy – hovorím ja. Čo je viac? Nepochybujem o tom, že my tú diaľnicu, cez hory a lesy, nakoniec určite [...]

lietadlo

Pri Paríži spadlo malé lietadlo priamo medzi bytové domy

04.12.2023 20:50

Všetci traja členovia posádky boli s vážnymi zraneniami prevezení do nemocnice.

Nicolás Maduro

Najskôr referendum, potom anexia? Venezuela ide Putinovou cestou

04.12.2023 17:39

Bezmála desať rokov potom, čo Rusko zabralo ukrajinský Krym, sa do podobne nebezpečnej hry púšťa latinskoamerický spojenec Moskvy.

schôdza, parlament, Michal Šimečka

Progresívci podajú ústavnú sťažnosť, ak sa bude obmedzovať ÚŠP cez skrátené konanie

04.12.2023 17:21

PS tvrdí, že cieľom zmeny je ochrana "našich ľudí" zo strany premiéra Fica.

Americky torpedoborec USS Carney

Americký torpédoborec zostrelil jemenské drony útočiace na civilné lode

04.12.2023 17:00

Americká vojnová loď sa zapojila do bojov s jemenskými povstalcami v Červenom mori. Asistovala trom poškodeným civilným lodiam a zostrelila tri drony.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 961716x
Priemerná čítanosť článkov: 3643x

Autor blogu