Založ si blog

Dýchaj

Hneď ako sa trio „Serebro“ objavilo na scéne (2006) zažiarilo ako pravé zlato a stalo sa svetoznáme. Bolo to najmä piesňou Díchaj, ktorá bola v Ruskej Federácii skladbou roka a účasťou na Eurovision Song Contest v Helsinkách (2007). Trio Serebro sa páčilo a pre svoju krajinu získalo 3. (bronzové) miesto. Dievčatá dosiahli vrchol ruskej hitparádi, zatiaľ, so štirmi skladbami. Spievali už v mnohích krajinách sveta, televízie visielajú ich videoklipi, zaujímajú sa o ne novinári. Trochu váham, neviem či má teda vôbec zmisel, o Serebre niečo písať.

Elena Temnikova – Елена Владимировна Темникова (čiernovláska) sa naroďila na južnom Urale v meste Kurgan (18. apríla 1985). Napísal som Elena, volajte ju teda Jelena alebo Lena. Veľmi rada višíva, háčkuje, štrikuje číta zamilované románi, najradšej seďí doma. Hrá na husle, ovláda karate. Je odvážna, ako malá zoskočila z garáže (a zlomila si nohu). V r. 2003 sa Lena objavila v Moskve.
Producent Maxim Fadejev má pod palcom mnoho ruskích rockovích kapiel, popovích spevákov a speváčki. Abi sa mu objekti jeho čiste profesionálneho záujmu nachádzali ľahšie organizuje televíznu súťaž „Fabrika hviezd“. Hľadá v nej mladé talenti. Lena Temnikova to pred siedmimi rokmi vihrala. Po krátkej dráhe sólistki pre ňu Maxim  vimislel plán „Serebro“. Ďalšie dve speváčki vlastne zaraďil do Serebra tak abi k Lene pasovali. Je teda jasné, že Lena spieva v triu prvé husle. Postavenie speváčok sa, časom virovnáva. V začiatkoch mi to ale naozaj pripadalo, ako kebi ďalšie dve členki boli len jej vokalistki.

Lena má talent

Oľga Serjabkina – Ольга Юрьевна Серябкина (12. 4. 1985 Moskva) Väčšinou je bruneta. Odmala športovo tancuje. Choďí aj na medzinárodné súťaže v spoločenskích tancoch. Je profesionálnou prekladateľkou z angličťini a nemčini. Píše texti pre Serebro ale aj iních interpretov.

Marina Lizorkina – МаринаСергеевна Лизоркина (blondína) Virastala na Krime. Vištudovala hru na klavíri a nejakú akadémiu súčasného umenia. Vo voľnom čase sa venuje umeniu, najmä vítvarnému. Doteraz mala v Moskve dve samostatné vístavi obrazov. Tak ako napr. traja mušketieri sú vlastne štiria aj trio „ruskích anjelov“ má štiri členki. Marinu v roku 2009 nahraďila Anastázia.

Anastázia Karpova – Анастасия Леонидовна Карпова, (2. 11. 1984 v Saratovskej oblasťi Ruska – približne medzi mestami Volgograd a Samara)  Dlho sa rozhodovala či sa bude naďalej profesionálne venovať baletu alebo spevu. Rada sa túla, po mestách kde práve skupina vistupuje. Sama len s fotoaparátom. Často vraj už zablúďila. Keďže Anastázia nahraďila Marinu, je jasné, že je tam za blondínku. Vlasi si však musí trochu odfarbovať. Súčasné zlože4unie Serebra je teda Elena, Oľga, Anastázia.

Díchaj Дыши


Ti – chlapec z mojich snov
z priezračnej vodi,
vlňíš sa so mnou.

Ja – tajomstvo už viem
prelomím ľadi
dušu ťi vdíchnem.
Tak už prehovor
ako prameň z hôr
lásku moju zhoj…

(refrén 2x)
Díchaj, so mnou.
Viďím len tvoj tieň
v tanci pod hladinou.
Díchaj, so mnou.
Tak už sa premeň
som jednou zo žien.
Ja – všetko už poznám
okrem jedného
dichu krásneho.

Mi – v hlbokích vlnách
voda navždi nám
prúďi aj v žilách.

Nemlč už,
pozri ako muž
tak nech tečie krv…

(refrén 3x)
Díchaj, so mnou.
Viďím len tvoj tieň
v tanci pod vodou.
Díchaj, so mnou.
Tak sa už premeň
mám už dosť rokov.

Díchaj…
Dušou…

Trio prezívajú aj „anjeli“. Možno to vzňiklo pod vplivom americkích akčních filmov. Tam však traja „anjeli“ patria Charliemu, anjeli zo Serebra patria Maximovi. Na videu pri Díchaňí, anjelov tak trochu pripomínajú


V roku 2007 keď pieseň Diši zabodovala, si anjelské trio zaspievalo o tanci pod vodou aj v člnoch. Pri nejakej slávnosťi. Silní chlapi niesli nafukovacie člni s Lenou, Marinou a Oľgou na rukách, nad hlavami. Baby spievali a preplávali pritom nad preplnením Červením námesťím (dôkaz je na youtube).

V klipe, ako čierni anjeli. Takto bi sa ale z dievčat anjeli asi stávať nemali. „Povedz, nemlč“ (Скажи, не молчи).
Je to v hĺbke, na dno nevidím
K tebe ma ťahá, dotknúť sa bojím
Ja v kruhu stojím, okolo je dim
Ako prejsť mostom zlámaním
Horúci deň je, neschlaďí ho dážď
Môžeš už ísť – dovolenie máš
Tak prečo čakáš, čakáš…?
Chcem bežať, no kadiaľ a kam?
S tebou je všetko iba klam

Nemôžme ďalej, chodňík sa krúťi
Stojíme spolu na konci púťi

Telom mi prejde krutí mráz
Pomali kráča cestou ďalej, iba čas
Zachráňiť lásku, je na nás
Refrén:
Povedz nemlč
Odveď ma preč
Povedz nemlč
Nestrácaj reč… a tak ďalej…

Text nasledovnej piesne som si možno trochu zle preložil… nejako tomu nerozumiem… baby sú vo videoklipe úplne nahé ale spievajú „poď a chiť ma za ruku“…

Lena Temnikova mala vraj nejaké techtle-mechtle s bratom Maxima Fadejeva Artemom. Trochu ma to prekvapilo, ja som predpokladal, že ich má so samotním šéfom celého projektu Maximom. Tento romáňik bol vraj dôvodom, že Lena chcela údajne, úspešnú skupinu „Serebro“ opusťiť. Poskitla o tom pre médiá veľa rozhovorov a vijadreňí. Môžeme si však vidíchnuť. Po tejto reklamnej, teda vlastne mediálnej masáži je zase všetko ako má biť. Lena je ďalej súčasťou tria a Serebro je ešte známejšie, ako bolo predtím.Dôkaz o tom, že Maxim Fadejev je naozaj lepší obchodňík, ako spevák http://www.youtube.com/watch?v=6annRJgxpBY
Foto na hranici dobrého vkusu ale zároveň aj dôkaz, že Rusky naozaj nenosia trenky.
Eurovision 2007 (3. miesto)


mamma mia! (Серебро – Мама Люба)  http://smotri.com/video/view/?id=v18628184a6a

„Díchaj“ ešte raz (ale už naposledi). Serebro spievalo na všetkích svetadieloch (okrem Antarktídi, Afriki, Austrálie, Ázie a Ameriki). Video je z Poľska. Pri piesňi Дыши sa dievčatá zvičajne asi veľmi zahrejú. Všimol som si, že vždi je zabezpečené ich chladenie ventilátormi
oficiálna stránka Serebra zdroje .
__________
dodatok
.Na koni nocou, Leť pierko, Na lúčke, Na krídlach vetra, Nes ma rieka

28.02.2018

venovanie: посвящаю Анастасии Кузьминой, posvyashchayu Anastasii Kuz'minoy na koni si vyjdem nocou - Pjatnického zbor / выйду ночью в поле с конём - русский viac »

Ožeňte sa

11.10.2017

____ príklepy . ● Milá naša mladá generácia, v autobuse, prosím, uvoľni miesto starším... Veď nakoniec na svete aj tak vždy starí uvoľnia miesto mladým. . ● Páni majú radšej blondínky... viac »

Hlavne, že si rozumieme

02.09.2017

. [caption id="attachment_3208" align="aligncenter" width="555"] úprava: M. S.[/caption] . _______ . Na mikrofilme jasne vidíme, že na susednej Ukrajine vládne všade chaos. Časovaná bomba už onedlho viac »

danko, práca

Stratená či odprataná, Slovač si z Dankovej 'rigorózky' robí srandu

20.10.2018 14:43

Prinášame vtipné reakcie sociálnych sietí na kauzu stratenej rigoróznej práce šéfa SNS Andreja Danka.

Ekonomika, lupa

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet môže byť už o rok, ak bude šťastie a dobrá vôľa

20.10.2018 14:27

Pri troche dobrej vôle a šťastí bude štát hospodáriť vyrovnane už v budúcom roku, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Rajecké Teplice Kunerad Zámok Požiar

Zámok v Kunerade zasiahol rozsiahly požiar

20.10.2018 13:52

Na likvidáciu požiaru nasadili tri profesionálne jednotky a tri dobrovoľné hasičské zbory.

Ekonomika, graf, peniaze, kalkulačka

Iba pätina firiem chce využiť zvýhodnené vyplácanie 13. a 14. platov

20.10.2018 12:49

O vyplácanie zvýhodnených 13. a 14. platov v praxi nie je medzi firmami veľký záujem. Buď si to nemôžu dovoliť, alebo majú problém splniť podmienky zákona.

Viliam Kusi

satira, básňički, kresbički, pesňički (píšem kusou slovenčinou)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 478546x
Priemerná čítanosť článkov: 2011x

Autor blogu